ابزارهای آموزش کوچینگ

آموزش آنلاین در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به چه معناست؟
ابزارهای آموزش کوچینگ
امتیاز 5 از مجموع 2 رأی

در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان آموزش کوچینگ به صورت آنلاین به این معنی است:

– کلاس‌هایی که شما می‌توانید از طریق تلفن،‌ کامپیوتر یا موبایل و تبلت به آن متصل شوید.
– دریافت جزوات و مطالعه آن‌ها قبل از کلاس صورت گرفته است.
این کار از طریق تیم اجرایی و ارتباط مستقیم تدریس کننده با تمام دانشجویان شکل می‌گیرد. شما مسئول برنامه‌ریزی برای استفاده از کلاس‌ها و فضای آموزشی کل دوره هستید و اگر کلاس‌هایی که برای دوره شما طراحی‌شده است را از دست بدهید می‌توانید در دوره بعدی آن کلاس‌ها را جایگزین کنید.
سرعت به پایان رساندن دوره دست خودتان است. اگر شهریه را کامل پرداخت کرده‌اید می‌توانید به تمام اطلاعات کلاس‌ها دسترسی داشته باشید و در حداقل زمان دوره که بین ما و شما توافق شده است، می‌توانید دوره را به پایان برسانید و اگر تصمیم گرفتید که بیشتر تمرین کنید و از فضای آموزش بیشتر استفاده کنید تا حداکثر زمان دوره که آن‌هم توافق شده، زمان‌دارید. مهم‌ترین مزایایی این فضای آموزشی انعطاف و حق انتخاب دانشجو است.

ابزارهای آموزش کوچینگ به‌صورت آنلاین:

  • PDF جزوات را از طریق ایمیل دریافت می‌کنید

تمام جزوات کلاس را می‌توانید قبل از کلاس دوره خود مطالعه کنید. هر جزوه شامل یک خلاصه از مفهوم کلاس است و موارد آموزنده را بررسی می‌کند و شما را با سؤال یا درخواست به فکر می‌اندازد. پیش نهاد می‌کنیم که قبل از ورود به کلاس جزوه را کامل بخوانید.

  • حضور در کلاس‌ها از طریق اینترنت یا تلفن

گروهی از دانشجویان از طریق اینترنت و نرم‌افزار زوم و یا از طریق تلفن و با استفاده از همین نرم‌افزار وارد کلاس آموزش می‌شوند. (دانشجویان دوره‌های دیگر که این کلاس آموزشی را ازدست‌داده‌اند نیز می‌توانند وارد این کلاس شوند). این کلاس‌ها به‌طور سنتی و به‌صورت سخنرانی استاد برگزار نمی‌شود. تدریس کننده که یک کوچ حرفه‌ای و با مدرک تائید شده از ICF است، هدایت کلاس را به عهده دارد. در این نوع آموزش دانشجویان تشویق می‌شوند که نظرات خود را اعلام کنند، سؤال بپرسند و بحث را به چالش بکشانند.

  • فوروم یا فضای مجازی و خصوصی دانشجویان

مدیریت این فضای مجازی در دست تیم اجرایی است. این فضا برای اعلام درخواست کوچ یا مراجع هم‌سطح، برای تمرینات کوچینگ و برای بحث و تبادل‌نظر در مورد کوچینگ است. دانشجویان در این فضا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و در گروه‌های کوچک‌تری از طریق فضای مجازی و حتی حضوری ارتباط برقرار می‌کنند و زمینه همکاری‌های جدید فراهم می‌شود.

  • کوچینگ هم‌سطح

در این مرحله دانشجویان آغاز به تمرین کوچینگ می‌کنند و تئوری را به یک مهارت تبدیل می‌کنند. بیشتر جلسات کوچینگ از طریق تلفن یا اینترنت برقرار می‌شود و کوچ‌ها در سراسر ایران و همین‌طور در سطح اروپا و امریکا جلسات را برگزار می‌کنند. دانشجویان چارچوب‌های کوچینگ، ساختار جلسات و تنظیم قراردادهای کاری را در این مرحله یاد می‌گیرند.

  • همراهی و کمک از راه جلسات فردی و گروهی

در فضای آنلاین، تمام دانشجویان به مدرس، مدیرکل و تیم اجرایی دسترسی دارند. در این صورت هر زمان که سؤالی برای آن‌ها پیش بیاید، دسترسی به فردی باتجربه دارند تا جواب بگیرند. برای دانشجویان جدید فضایی ایجادشده است که با دانشجویان دوره‌های بالاتر ارتباط برقرار کنند و از تجربیات آن‌ها استفاده کنند. هرچند ماه یک‌بار مدرس و تیم اجرایی جلسات گروهی را با دانشجویان برگزار می‌کنند تا در مورد دوره و نحوه استفاده از اطلاعات و امکاناتی که وجود دارد صحبت کنند و اگر مواردی نیاز به شفافیت بیشتر، یا تغییراتی دارند، تصمیم‌گیری کنند و آن را اجرایی کنند.

مزایای آموزش در محیط مجازی و آنلاین

درست مانند آموزش آکادمیک، موضوعی عنوان می‌شود و مدرس کلاس را هدایت می‌کند. در این روش دانشجویان هستند که بحث ایجاد می‌کنند، سؤال می‌پرسند، نظر می‌دهند و گاهی اوقات یکدیگر را در یک دیدگاه به چالش می‌کشند.

  • در این روش تمرکز بر تن صدا و کلام است

کوچینگ از طریق تلفن و سمینار بسیار مؤثر است حتی بیش‌تر از جلسه رودررو. کوچ در این نوع جلسات نیازی نیست که نگران برقراری ارتباط چشمی با مراجع باشد. در عوض تمام تمرکز خود را روی کلماتی که می‌شنود، لحن صدا و احساس می‌گذارد. در این حالت مراجع احساس راحتی بیشتری می‌کند و صحبت‌هایی مطرح می‌کند که ممکن است در جلسه حضوری بیان نکند

  • استفاده بهینه از زمان و سرمایه

در کلاسهای آنلاین، نیازی به طی مسافت‌های طولانی و صرف هزینه برای نشستن سر کلاس درس نیست و اگر شما یک خط اینترنت با سرعت مناسب داشته باشید، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری برای گذراندن کلاس نیست. حتی وصل شدن با خط تلفن هم هزینه زیادی نیاز ندارد. در این دوره‌ها محتوای آموزشی به‌صورت قطره‌ای با تمرین و بحث به دانشجو ارائه می‌شود پس بیشتر درک و هضم می‌شود و نتیجه بهتری می‌دهد.

  • هر زمان که نیاز باشد در دسترس است

مطالب و مقالات زیادی در سایت وجود دارد که هرزمانی که به آن‌ها نیاز داشته باشید می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و برای درک بهتر جزوات و نتیجه بیشتر آن‌ها را مطالعه کنید. می‌توانید ساعات کلاس‌ها را بدانید و هر زمان به کلاس دیگری نیاز داشتید در آن شرکت کنید. می‌توانید در لحظه دانشجویان دیگری را پیدا کنید و با آن‌ها گفتگو کنید. همه‌چیز در دسترس است.

  • یاد می‌گیرید چطور از طریق تلفن و اینترنت کوچینگ را انجام دهید

بیش از هشتاد درصد از دانشجویان فارغ‌التحصیل شده از طریق تلفن یا اینترنت جلسات کوچینگ خود را برگزار می‌کنند. پس کاملاً منطقی است که از این طریق آموزش بگیرید. در کلاس‌ها تمرین می‌کنید که نقش یک کوچ یا مراجع را بازی کنید و بقیه دانشجوها ناظر بر این روند باشند و بازخورد بدهند. این تمرین‌ها دانشجویان را آماده می‌کند که به‌راحتی از طریق تلفن کوچ کنند و این مهارت را هرچه بیشتر تا قبل از اتمام دوره به دست آورند.

 برای آشنایی بیشتر با روند آموزش و تجربه آموزش آنلاین با ما همراه شوید

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.