دوره‌های آموزشی از دید فدراسیون بین‌المللی و انتخاب مناسب برای شما

،در این مقاله/ویدیو آقای تیمور میری درباره دوره‌های آموزشی کوچینگ از دید فدراسیون جهانی و انتخاب بهترین دوره برای افراد توضیح می‌دهند.

دوره‌های آموزشی کوچینگ

زمانی که شما تصمیم به یادگیری مهارت‌های کوچینگ می‌گیرید، سؤالی ممکن است برای شما پیش بیاید نظیر اینکه من کدام‌یک از دوره‌های آموزشی را باید ثبت‌نام کنم؟ ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) دوره‌های آمورشی متفاوتی داریم که این دوره‌ها هرسال در حال افزایش‌اند. این دوره‌ها آموزشی مختص افرادی است که به دنبال یادگیری مهارت‌های کوچینگ هستند و قصد کسب درآمد دارند. شما برای این کار باید صلاحیت‌های کوچینگ را به سطح استانداردهای بین‌المللی برسانید. آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) برای افرادی که قصد یادگیری مهارت‌های کوچینگ و کسب‌وکار رادارند، یک سری دوره تعریف کرده است به‌طوری‌که این دوره‌های آموزشی، از دوره‌های کوتاه‌مدت (کلاس یک‌ساعته تا دوره ۶ ماهه) شروع‌شده و به دوره‌های بلندمدت (۱۲ تا ۲۴ ماه) می‌رسد. آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) برای قرار دادن هریک از این دوره‌ها دلیل خود را دارد (به‌طور مثال برای شروع کسب درامد پیشنهاد می‌کنیم حداقل دوره ۳ ماهه را به پایان رسانده باشید). در این دوره‌ها شما می‌توانید صلاحیت‌های کوچینگ را یاد گرفته و در کنار آن کسب درآمد کنید و اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید تیم خدمات آکادمی می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

انواع دوره‌های آموزشی کوچینگ

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) برای تأیید دوره‌های آموزشی ما یک چهارچوبی را تعریف کرده است به این صورت که سه گروه، دوره دارِد. از مهم‌ترین آن‌ها شروع می‌کنم که فدراسیون اسمش را ACTP گذاشته است. این‌یک دوره کامل A-Z هست برای کسانی که قصد یادگیری مهارت‌های کوچینگ و کسب‌وکار در سطح حرفه‌ای رادارند. من این قضیه را با رفتن به رستوران مقایسه می‌کنم به‌طوری‌که برای خرید غذا از پیش‌غذا شروع می‌کنم بعد غذای اصلی و بعد دسر؛ یعنی من همه این‌ها را در غالب یک پکیج می‌خرم.
دوره ACTP، معتبرترین دوره‌ای است که فدراسیون تعریف کرده است. زیرا نظارتش بسیار عمیق‌تر هست و آموزشگاه تأییدشده هم‌زمان با آموزش مهارت‌های کوچینگ دوره منتورینگ هم اجرا می‌کند و درنهایت از طرف فدراسیون دانشجو را ارزیابی می‌کند و این نوع مدرک آموزش، اعتبار بیشتری برای مخاطب کوچ دارد لذا دانشجو به سطح کوچ حرفه‌ای رسیده است؛
دوره دومی که فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) تعریف کرده است، ACSTH هست. این دوره آموزشی برای افرادی است که قصد یادگیری مهارت‌های کوچینگ از ۳۰ ساعت به بالا رادارند. این همانند آن است که شما به رستوران رفته‌ای‌اید اما این بار از روی منوی غذا سفارشتان را می‌دهید و این یعنی شما تنها قسمتی از غذاها را انتخاب می‌کنید یعنی هرکدام از جزوات آموزشی که می‌خواهید باد بگیرید را طی کردید و حداقل در ۳۰ ساعت کلاس آموزشی حضور داشتید. در دوره‌های آکادمی فارسی‌زبانان (FCA) تمرین‌های با نظارت انجام می‌شود و از مدرس برای پیشرفت و تمرین بعدی بازخورد می‌گیرند اما برای ارزیابی نهایتاً خود فدراسیون شمارا تأیید می‌کند مگر اینکه تصمیم بگیرید وارد دوره ACTP شوید و آموزش خود را ادامه دهید. در دوره‌های آمورشی ACSTH، شما نیازمند ۶۰ ساعت آموزش مهارت‌های کوچینگ هستید که برای مدرک کوچ همراه از فدراسیون اقدام کنید و مراحل دریافت این مدرک را می‌توانید در سایت فدراسیون دقیق‌تر بررسی کنید.
آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) دوره‌هایی دارد که در پایان آن‌ها مدرک Continuous Coaching Education)CCE) می‌دهد. CCE برای دوره‌هایی است که از ۱ تا ۲۹ ساعت طراحی شدند و معمولاً برای افرادی هست که می‌خواهند مدرک کوچینگ خود را از طریق فدراسیون تمدید کنند و هر سه سال، ۴۰ ساعت آموزش برای رشد خود لازم دارند. هم‌زمان این نوع دوره‌های کوتاه برای مدیران یا افرادی است که کنار کار فعلی می‌خواهند مهارت‌های کوچینگ را اضافه کنند و اثر کار خود را ارتقا دهند.
این ۳ دوره، دوره‌هایی هستند که فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) آن‌ها را تعریف کرده است.
آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) در حال حاضر دوره‌های آمورشی CCE را دارد. حال امکان دارد شما بخواهید بیش از ۳۰ ساعت آموزش بگیرید یعنی مدرک ACSTH را بگیرید. ما این دوره را هم داریم. ممکن است شما بخواهید مدرک ACTP بگیرید. ما این نوع دوره را به مدت ۱۲ ماه است که اجرا می‌کنیم و برای تأییدیه آن از فدراسیون درخواست بررسی کردیم و پیش‌بینی می‌کنیم که در پایان سال ۱۳۹۷، قادر به دریافت آن از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) خواهیم بود.

دانلود جزوه‌ی «معرفی کوچینگ» اولین جزوه‌ی دوره‌های تربیت کوچ که مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

آمار و نظارت ICF

من هر ۳ سال برای حفظ تأییدیه آکادمی بین‌المللی کوچینگ (ICF) می‌بایست ۴۰ ساعت آموزش بگیرم. بخشی از این ساعت آموزش، مربوط به مهارت‌های کوچینگ هست و بخشی دیگر به انتخاب من می‌تواند مهارت‌های کسب‌وکار یا توسعه فردی باشد. فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) تمامی این مراحل را نظارت می‌کند.
طبق آمار، ۱۷۰۰ پکیج دارای تأییدیه فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) هستند که بیش از ۶۰% این پکیج‌ها ۱ تا ۲۹ ساعته هستند؛ یعنی همان CCE. بیشتر برای افرادی مناسب است که مثل من، خواستار حفظ تأییدیه‌شان از آکادمی بین‌المللی کوچینگ (ICF) هستند. آمار نشان می‌دهد که ۲۳% از این پکیج‌ها، ACSTH هستند؛ یعنی ساعت آموزشی این پکیج‌ها بیش از ۳۰ ساعت است و همچنین ۱۵% دوره‌هایی که مورد تأیید ACTP هستند.

انتخاب‌های شما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA

آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) در حال حاضر تأییدیه آموزش تا ۶۰ ساعت را دارد و در حال اقدام برای گرفتن تأییدیه دوره‌ ACTP و ۱۲۵ ساعته است.
شما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) می‌توانید برای یادگیری عمیق‌تر مهارت‌ها، از ۳۰ ساعت آموزش، در دوره ACSTH شروع کرده و کیفیت خود را بالابرده و کسب‌و‌کار خودتان را راه بیندازید که ما در پکیج‌های پایه آن را لحاظ کردیم. یا می‌توانید سراغ دوره ۶۰ ساعته بروید که ما آن را در سطح ۱ لحاظ کردیم؛ این فرایند به همین شکل ادامه خواهد داشت. طوری که ما ۶۵ ساعت دیگر هم اضافه کردیم که وارد دوره ۱۲۵ ساعته یعنی ACTP می‌شود. اگر کسی مایل به اقدام برای کل این دوره‌ها به‌صورت یکجا باشد، ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) آن را در غالب سطح ۱ و ۲ تعریف می‌کنیم. هم‌چنین شما می‌توانید دوره‌ای را برای تمدید تأییدیه مدرکتان یا به‌عنوان مدیر برای ارتقا نقش مدیریت خود انتخاب کنید، بنام CCE. پس دلایل شما باعث انتخاب دوره‌های مختلف می‌شود.
ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) می‌توانیم شمارا در انتخاب این دوره‌ها راهنمایی کنیم.

مطالعه‌ی این مقاله‌ها نیز به شما پیشنهاد می شود:

سطوح متفاوت آموزش کوچینگ و دلیل اهمیت هر سطح... شروع سفر کوچینگ من به‌عنوان یک کوچ حرفه‌ای به این دلیل سفر کوچینگ را شروع کردم زیرا می‌خواستم مهارت‌های آموزش کوچینگ را یاد بگیرم تا کیفیت زندگی شخ...
معرفی گروه‌های تلگرام آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان و... در پادکست گروه‌های تلگرام آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان و قوانین آن‌ها با گروه های اختصاصی دانشجویان آکادمی در تلگرام آشنا می شوید. محتوای منتشر شده و خد...
کوچینگ زندگی | مخالفت والدین و کمک یک کوچ به مراجع... مصاحبه دکتر شهاب اناری کوچ حرفه ای با تیمور میری بنیان گذار آکادمی بین المللی کوچینگ در مورد نحوه‌ی پاسخگویی یک کوچ در موارد مربوط به کوچینگ زندگی «لا...
نمونه‌ای از کوچینگ گروهی  مثالی از برگزاری یک جلسه کوچینگ گروهی که توسط تیمور میری در جلسات فردی و گروهی اجرا می شود. شما می توانید از این فایل برای استفاده در جلسات کوچینگ خو...

ارسال دیدگاه

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.