آموزش کوچینگ – دوره‌های تربیت کوچ

آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA از سال ۱۳۹۲ تا به امروز دوره‌های آموزش کوچینگ و دوره‌های تربیت کوچ را طبق استانداردهای بین‌المللی و ۱۱ صلاحیت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ برای فارسی‌زبانان سراسر دنیا آغاز نموده‌. آموزش‌های کوچینگ ارائه‌شده در این آکادمی تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF، می‌باشد؛ چراکه حرفه کوچینگ یک حرفه بین‌المللی است و ICF بزرگ‌ترین سازمان نظارتی است که در سراسر دنیا درزمینهٔ کوچینگ شناخته‌شده است. مراجعه‌کنندگان به کوچ‌ها دوست دارد بداند که کوچ حرفه‌ای که می‌خواهد با او جلسات کوچینگ خود را برگزار نمایند، آیا آموزش‌های استاندارد را در یک سطح بالا گذرانده و مراحل گرفتن مدرک از یک سازمان معتبر بین‌المللی را با موفقیت سپری کرده است یا خیر.

در این ویدیو آقای تیمور میری در مورد هدفشان از تأسیس آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA، دوره‌ها و مدرک‌هایی که در این آکادمی ارائه می‌شود صحبت می‌نمایند. ایشان در این ویدیو در مورد سفر خود در یادگیری کوچینگ که سرانجام باعث طراحی دوره‌های آموزش کوچینگ و تربیت کوچ به زبان فارسی شد نیز صحبت می‌کنند. این ویدیو کمک می‌کند تا بدانید آموزش کوچینگ در این آکادمی برای چه کسانی مناسب هست، دلایلی که افراد می‌توانند وارد این دوره شوند چیست و این‌که چرا شما به‌عنوان یک دانشجو باید این دوره را انتخاب کنید.

اگر برای شما سؤال هست که چرا دوره‌های آنلاین برای مدل آموزش آکادمی انتخاب‌شده و آیا این روش می‌تواند در آموزش کوچینگ مؤثر باشد، می‌توانید جواب این سؤال‌ها را در این ویدیو بشنوید. همچنین آقای میری در مورد اینکه دستاورد شما به‌عنوان یک دانشجوی مهارت‌های کوچینگ چه خواهد بود صحبت می‌کنند.

دوره سطح یک آموزش کوچینگ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان

دانلود جزوه‌ی معرفی کوچینگ و فایل ۱۱ صلاحیت فدراسیون

دوره‌های آموزش کوچینگ در آکادمی FCA انگلستان

در این ویدیو، کاوه وزیری،‌ کوچ توسعه فردی و سرپرست مشاورین دوره‌های آکادمی کوچینگ FCA انگلستان در مورد دوره‌های تربیت کوچ و مهارت‌های کوچینگ توضیح می‌دهد.

جدول مقایسه دوره‌های مختلف تربیت کوچ و آموزش مهارت‌های کوچینگ

FCA-Courses-2020-02

هرآنچه برای آموختن مهارت کوچینگ و راه‌اندازی کسب‌وکار کوچینگ نیاز خواهید داشت:

در زمینه‌ی تربیت کوچ، مهارت‌های کوچ و راه‌اندازی کسب‌وکار کوچینگ فضا و امکاناتی در نظر گرفته شده است که تمرین و آموزش لازم برای رسیدن به سطح اسوسیت و شروع کسب‌و کار کوچینگ مهیا باشد.

سیستم نوین آموزشی آنلاین آکادمی FCA
 • شما می‌توانید از طریق خط تلفن یا اینترنت و توسط موبایل، کامپیوتر یا تبلت به کلاس‌ها متصل شوید.
 • بر اساس قرار داد، شما در طی هفته ۱ کلاس اصلی ۶۰ دقیقه‌ای خواهید داشت.
 • کلاس‌های فوق‌العاده و وبینارهای آموزشی بر اساس برنامه‌ به شما اعلام خواهد شد
 • شما جزوات را پیش از کلاس دریافت کرده و مطالعه می‌نمایید.
 • در گروه‌ کلاسی خود به تمرین و بحث در مورد تمرین‌ها و کارهای کلاسی می‌پردازید.
 • در برخی مواقع لازم است که مواردی را برای شرکت در کلاس آماده نمایید.
 • پروسه‌ی کوچینگ هم‌سطح خود را آغاز می‌نمایید.
 • در گروه‌های دانشجویان آکادمی در بحث‌ها شرکت می‌نمایید و از تجربیات دانشجویان و کوچ‌ها استفاده می‌نمایید.
 • شما مسئول برنامه‌ریزی برای استفاده از کلاس‌ها و فضای آموزشی کل دوره هستید.
 • چنانچه به هر دلیلی کلاسی که برای دوره شما طراحی‌شده است را از دست بدهید می‌توانید در دوره‌های بعدی (در مدت زمان قرادادتان) آن کلاس‌ها را جبران نمایید.
 • مهم‌ترین مزایای این فضای آموزشی انعطاف و حق انتخاب دانشجو است.
دلایل و مزایای آموزش کوچینگ به صورت آنلاین

بین‌المللی بودن کلاس‌ها

 • هم‌زمان در کلاس شما، دانشجویان و اساتید از نقاط مختلف جهان و ایران حضور دارند و این امکان بسیار ارزشمند است.

تمرکز بر تن صدا و کلام است

 • کوچینگ از طریق تلفن و امکانات مجازی بسیار مؤثر است حتی بیش‌تر از جلسه رودر رو. کوچ در این نوع جلسات نیازی نیست که نگران برقراری ارتباط چشمی با مراجع باشد. در عوض تمام تمرکز خود را روی کلماتی که می‌شنود، لحن صدا و احساس می‌گذارد. در این حالت مراجع احساس راحتی بیشتری می‌کند و صحبت‌هایی مطرح می‌کند که ممکن است در جلسه حضوری بیان نکند

راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین

 • در اتمام این دوره شما قادر خواهید بود در صورت تمایل کسب‌وکار کوچینگ خود را به صورت آنلاین راه‌اندازی نمایید و مانع جغرافیا را از کسب‌وکار خود حذف نمایید.  می‌تواند در هر نقطه از چهان کسب‌وکار کوچینگ خود را به صورت بین ‌المللی راه‌اندازی نمایید. شما در طول دوره تمامی کلاس‌ها، تمرین‌های کوچینگ کلاسی، وبینار‌ها و حداقل ۵۰٪ از مراحل تمرینی کوچینگ هم‌سطح خود را به صورت آنلاین می‌گذرانید و این امر مهارت و اعتماد به نفس برگزاری جلسات آنلاین را در شما بالا خواهد برد و اثر گذاری این روش را کاملا لمس خواهید نمود.

استفاده بهینه از زمان و سرمایه

 • در کلاسهای آنلاین، نیازی به طی مسافت‌های طولانی و صرف هزینه برای نشستن سر کلاس درس نیست و اگر شما یک خط اینترنت با سرعت مناسب داشته باشید، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری برای گذراندن کلاس نیست. حتی وصل شدن با خط تلفن هم هزینه زیادی نیاز ندارد. در این دوره‌ها محتوای آموزشی به‌صورت قطره‌ای با تمرین و بحث به دانشجو ارائه می‌شود پس بیشتر درک و هضم می‌شود و نتیجه بهتری می‌دهد.

در دسترس بودن همیشگی

 • مطالب و مقالات زیادی در سایت و منابع مختص دانشجویان وجود دارد که هرزمانی که به آن‌ها نیاز داشته باشید می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و برای درک بهتر جزوات و نتیجه بیشتر آن‌ها را مطالعه کنید. می‌توانید ساعات کلاس‌ها را بدانید و هر زمان به کلاس دیگری نیاز داشتید در آن شرکت کنید. می‌توانید در لحظه، دانشجویان دیگری را پیدا کنید و با آن‌ها گفتگو کنید. همه‌چیز در دسترس است.
مدل کوچینگی که در آکادمی تدریس می‌شود

هر شخص مدل کوچینگ منحصر به فرد خود را دارد و این فلسفه آکادمی است. در طول دوره تربیت کوچ به شما می‌آموزیم که چگونه مدل کوچینگ منحصر به خود را طراحی کنید و از آن برای فرایند کوچینگ خود استفاده نمایید. در طول آموزش در آکادمی شما با مدل‌های کوچینگ هم دوره‌ای‌های خود نیز آشنا می‌شوید و از زویای مختلف به بررسی این موضوع می‌پردازید.

فرایند آموزش کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان

در اینفوگرافیک زیر مدل آموزشی FCA نمایش داده شده است. تنها با نگاه کردن به این مدل می توانید تشخیص دهید که در کل در برنامه‌ی آموزشی آکادمی چه چیزهای ارائه خواهد شد، هرچند جنبه های گوناگونی در این روند وجود دارد و کل جریان بسیار پیچیده است.

مدل آموزش کوچینگ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA)

 

چرا کوچینگ؟ چرا آکادمی FCA؟

چگونه مطمئن شوم که شرکت در دوره‌ی تربیت کوچ یا یادگیری مهارت های کوچینگ برای من مناسب است و همچنین آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان FCA مناسب‌ترین مکان برای من در دوره‌ی تربیت کوچ می‌باشد؟ موارد زیر را مطالعه نمایید و حتما با بخش مشاوره دوره‌های ما در تماس باشید.

آیا آموختن کوچینگ در آکادمی برای من مناسب است؟
 • آیا شما علاقمند کمک به دیگران هستید ؟
 • آیا دوستان، همکاران یا آشنایان شما برای صحبت به شما رجوع میکنند؟
 • آیا شما شنونده خوبی هستید؟
 • آیا شما مدیر، کارمند یا شخصی متخصص با هدف ارتقاغ شغلی خود هستید؟
 • آیا شما باور دارید که انسان ها توانمند هستند و میتوانند جواب سوال هایشان را در درون خود پیدا کنند؟
 • آیا شما میخواهید در کنار شغل فعلی خود شغل دومی داشته باشید؟
 • آیا شما علاقه دارید به افراد کمک کنید تا زندگی متفاوتی برای خود ایجاد کنند؟
 • آیا شما به دنبال رشد شخصی خود هستید؟
 • آیا شما در مورد کوچینگ اطلاعات دارید و به دنبال آکادمی معتبری برای آموزش هستید؟
 • آیا مدرک شناخته شده و بین المللی برای شما اهمیت دارد؟

مخاطب دوره‌ی آموزش کوچینگ چه افرادی است
 • تمامی افرادی که رشد یکی از ارزش‌های آن‌ها در زندگیست
 • برای مدیرانی که می‌خواهند به بهترین شکل پرسنل خود را رهبری نمایند
 • برای تمام مدیران و کارشناسانی که دغدغه‌ی ارتباط مؤثر با دیگران را دارند
 • برای تمام مدیران و کارشناسان بخش‌های منابع انسانی، ‌بازاریابی، فروش و …
 • برای تمامی افرادی که کمک به دیگران برای رسیدن به موفقیت جزو ارزش‌هایشان است
 • برا تمامی متخصصینی که می‌خواهند در زمینه‌ی تخصص خود موفق‌تر عمل کنند
 • تمام افرادی که به دنبال یک کسب‌وکار جدید و به روز هستند
 • تمام افرادی که می‌خواهند زمان و مکان کار در اختیار خودشان باشد
 • برای تمام افرادی که می‌خواهند در یک آکادمی بین‌المللی آموزش ببینند
 • برای تمای افرادی که می‌خواهند یک مدرک بین‌المللی داشته باشند و در تمام دنیا بتوانند با آن فعالیت کنند
 • برای تمام دانشجویانی که می‌خواهند در حین و پس از فارغ‌التحصیلی یک کسب‌وکار موفق داشته باشند
 • برای تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند و به دنبال حفظ یک بازار کار در بین فارسی‌زبانان را دارند
چه دوره‌ای مناسب من است؟

از دید فدراسیون جهانی کوچینگ ۳ نوع دوره برای آموزش کوچینگ تعریف شده است: ACTP - ACSTH - CCE.
هر یک از دوره‌ها مناسب چه کسانی است؟
چه دوره‌ای برای من با توجه به نیازم مناسب است؟
پاسخ این سوالات و اطلاعات بیشتر را در این ویدیو از زبان آقای تیمور میری مدیر و موسس آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان می‌شنویم.

چرا اعتقاد داریم در حال حاضر آموزش کوچینگ را در آکادمی بگذارانید

آکادمی کوچینگ FCA اولین آکادمی‌است که آموزش‌های خود را با تأیید و نظارت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF بر اساس سرفصل‌های بین‌المللی آن تدریس می‌کند. متد آموزشی و جزوات آکادمی کوچینگ بر اساس طراحی جناب آقای تیمور میری کوچ MCC طراحی، نظارت و اداره می‌شود. تمامی جزوات و مدل آموزشی به تأیید فدراسیون بین‌المللی کوچینک رسیده و سپس به زبان فارسی ترجمه شده. جزوات تا به امروز به لحاظ محتوایی ۳ نوبت به‌روز رسانی شده‌اند و مطالب روز دنیا در زمینه‌ی کوچینگ به آن‌ها اضافه شده.

از مزایای یادگیری مهارت‌های کوچینگ در آکادمی بین‌المللی کوچینگ این است که؛ شخصی که در دوره آموزش کوچینگ شرکت می کند، مطالب آموزشی کوچینگ را در زمان کوتاهی دریافت میکند. مطالب در فضای آنلاین بصورت گام به گام تدریس شده و مورد بحث و تمرین قرار می گیرد تا درک و یادگیری آن با کیفیت مطلوب انجام شود.

همچنین آکادمی کوچینگ این امکان را به شما می‌دهد که در جامعه‌ی ارزشمند کوچ‌های فارغ‌التحصیل و دانشجوی کوچینگ در آکادمی به بحث و آموختن و تجربه کردن بپردازید. اگر زمان و هزینه‌ای که می‌کنید برای شما ارزش دارد حتما بند بعد را به دقت مطالعه نمایید.

تمرکز آکادمی بر روی راه‌اندازی کسب‌وکار کوچینگ توسط فارغ‌التحصیلان است. کوچ‌های فارغ‌التحصیل آکادمی می‌توانند در سطح بین‌المللی به کوچ کردن مراجعین خود به صورت شخصی یا سازمانی بپردازند.

آیا مراکز دیگری غیر از آکادمی کوچینگ هستند که دوره‌ی تربیت کوچ برگزار نمایند؟

در سایت ICF میتوانید لیست تمام مراکز معتبر آموزش کوچینگ را مشاهده کنید.  FCA اولین مرکز معتبر تربیت کوچ حرفه‌ای به زبان فارسی است که ۱۱ صلاحیت کوچینگ را طبق استاندارد‌های بین المللی آموزش می‌دهد. در صورتی‌که تمایل به گذراندن این دوره به زبان‌های متفاوت دارید، میتوانید این لیست را در سایت فدراسیون ببینید. آکادمی در حال حاضر به دلیل اینکه به فارسی‌زبان‌ها که بیشتر در ایران ساکن هستند آموزش می‌دهد و درصد بالایی از دانشجوهای آکادمی ایرانیان هستند هزینه خود را بسیار بسیار پایین‌تر از آکادمی‌های بین‌المللی دیگر با موقعیت مشابه قرار داده تا مسیر آموزش را برای ایرانیان هموار‌تر نماید.

آیا گذراندن این دوره در یک آکادمی بین‌المللی دیگر و به زبان‌های دیگ بهتر نیست؟

در نظر داشته باشید این کاملاً به تصمیم شما بستگی دارد. اگر دلیل شما دریافت مدرک بین‌المللی و مورد قبول ICF است، شما می‌توانید در هر دو صورت به این هدف برسید. اگر دلیل دیگری دارید لطفاً با آکادمی تماس بگیرید و سؤال خود را مطرح نمایید. [تماس با آکادمی]

لطفا در نظر داشته باشید:

بخشی از فعالیت شما به عنوان کوچ وابسته به همکاری و ارتباط شما با دیگر کوچ‌های فارسی‌زبان است. با توجه به اینکه در حال حاضر FCA قدیمی‌ترین مرکز برگزار کننده دوره‌های کوچینگ به زبان فارسی بر طبق قوانین بین‌المللی و تایید شده ICF است،  این مزیت به شما امکان  می‌دهد با دانشجویان و کوچ های فارغ التحصیل از این آکادمی در ایران و سراسر دنیا در حال حاضر (کانادا، استرالیا، سوئد، ایتالیا، انگلستان، امارات، ترکیه، امریکا، دانمارک) ارتباط برقرار کرده و از تجارب اعضا در راستای ارتقاء دانش، مهارت و نیز کسب و کار خود استفاده کنید.

ابزارهای آموزش کوچینگ

با توجه به سیستم نوین آموزش در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان، برای بهره‌برداری کامل از دوره، ابزارهایی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن‌ها به بهترین شکل به آموختن و تمرین کوچینگ بپردازند. باوجود آنلاین بودن آموزش کوچینگ در آکادمی، کلاس‌ها و ابزارهای آموزش کاملاً بر اساس کار عملی و تجربه‌ی واقعی کوچینگ طراحی‌شده‌اند.

ابزارها و روش‌های عملی در آموزش کوچینگ آنلاین

شما در پایان دوره حداقل ۴۸ ساعت مراجع یک کوچ بوده‌اید که علاوه بر طی کردن پروسه‌ی آموزشی به تأثیرگذاری کوچینگ در حل چالش‌ها و دغدغه‌های خود پی می‌برید. شما در پایان دوره‌ی آموزش حداقل ۴۸ ساعت کوچ بوده‌اید و چهار پروسه‌ی کامل ۱۲ جلسه‌ای کوچینگ را پیش برده‌اید و  چندین فرایند لیزر کوچینگ را در کلاس با دریافت بازخورد از مدرس خود پیش برده‌اید. این در حالی است که آکادمی شمارا تشویق می‌کند تا از اواسط دوره‌ی آموزشی کسب‌و‌کار کوچینگ را آغاز کنید. یکی از سرفصل‌های آموزشی شما در آکادمی با نام کوچینگ به‌عنوان کسب‌و‌کار در این فرایند بسیار تأثیرگذار خواهد بود. همچنین کلا‌سهای کوچینگ گروهی کسب‌وکار به شما کمک می‌نمایید تا موانع ذهنی و موانع موجود را برای آغاز کسب‌وکار کوچینگ از سر راه خود بردارید.

در بخش تئوری نیز شما ۴۸ ساعت آموزش خواهید داشت که جزوات پیش از شروع کلاس در هرماه به شما ارائه می‌شود. این جزوات توسط جناب آقای میری به زبان انگلیسی تألیف و به تأیید فدراسیون رسیده است و سپس به زبان فارسی ترجمه‌شده و تا به امروز سه بار مورد بازبینی مفهومی قرارگرفته است.

منتور کوچینگ گروهی

شما تا پایان دوره ۱۹ ساعت منتور کوچینگ گروهی خواهید داشت. منتور کوچ به شما کمک می‌کند تا بهتر شاهد خودتان باشید – اینکه چطور خود را در یک جلسه کوچینگ به نمایش می‌گذارید، اینکه چطور با در نظر گرفتن سایر کارها خدمت‌گزار مراجعه‌کننده خود هستید و اینکه چطور می‌توانید کوچینگ خود را در این مورد و سایر موارد توسعه دهید. این جلسات به صورت گروهی در کلاس برگزار می‌شود و شما فرصت خواهدی داشت تا با ارايه لیزر کوچینگ و دریافت منتورینگ از منتور ورد تأیید فدراسیون سطح کوچینگ خود را ارتقا دهید. همچنین در این کلاس‌ها شاهد  مدل‌های مختلف کوچینگ توسط دیگر کوچ‌ها خواهید بود. منتور کوچینگ بخشی از ملزومات فدراسیون برای دریافت تأییدیه ACC و PCC می‌باشد. پس از اتمام دوره آموزش کوچ حرفه‌ای می‌توانید ابتدا مدرک ACC خود را دریافت نمایید یا مستقیما برای دریافت مدرک PCC اقدام کنید.

منتور کوچینگ فردی

شما تا پایان دوره ۳ ساعت منتور کوچینگ فردی خواهید داشت. منتور کوچ‌های FCA به نظارت کوچینگ شما با مراجعانتان (۲۰ تا ۴۰ دقیقه وابسته به توافق‌نامه) می‌پردازند و سپس به شرح و بسط گفتگوی کوچینگی شما بلافاصله بعد از نظارت (تقریباً ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بر طبق توافق‌نامه) می‌پردازند و بر نحوه روند جلسه (و نه محتوای آن) تمرکز می‌کنند.  تجربه نشان داده که دو بخش از بزرگ‌ترین موانع کوچ‌ها در روند کوچینگ با مراجعین به شرح زیر است:

۱- فقدان اعتمادبه‌نفس درباره مهارت‌ها
۲- سبک کوچینگ و اینکه چه‌کارهایی حین کوچینگ‌ انجام می‌دهند (یا انجام نمی‌دهند)

جلسات منتور کوچینگ گروهی و فردی FCA امکان پشتیبانی جهت رشد و توسعه شما در هردوی این زمینه‌ها را فراهم می‌کند.

[برای اطلاع از برگزاری دوره‌های جدید با پشتیبانی تماس بگیرید]

PDF جزوات را از طریق ایمیل/وب‌سایت دریافت می‌کنید

تمام جزوات کلاس را می‌توانید قبل از کلاس خود مطالعه کنید. هر جزوه شامل خلاصه‌ای از سرفصل کلاس است و موارد آموزنده را بررسی می‌کند و شما را با سؤال یا درخواست به فکر می‌اندازد. پیش نهاد می‌کنیم که قبل از ورود به کلاس جزوه را کامل بخوانید.

حضور در کلاس‌ها از طریق اینترنت یا تلفن

گروهی از دانشجویان از طریق اینترنت و نرم‌افزار و یا از طریق خط تلفن وارد کلاس آموزش می‌شوند. (دانشجویان دوره‌های دیگر که این کلاس آموزشی را ازدست‌داده‌اند نیز می‌توانند وارد این کلاس شوند). این کلاس‌ها به‌طور سنتی و به‌صورت سخنرانی استاد برگزار نمی‌شود. تدریس کننده که یک کوچ حرفه‌ای و با مدرک تائید شده از ICF است، هدایت کلاس را به عهده دارد. در این نوع آموزش دانشجویان تشویق می‌شوند که نظرات خود را اعلام کنند، سؤال بپرسند و بحث را به چالش بکشانند.

فروم یا گروه‌های مجازی و خصوصی دانشجویان

مدیریت این فضای مجازی در دست تیم اجرایی است. این فضا برای اعلام درخواست کوچ یا مراجع هم‌سطح، برای تمرینات کوچینگ و برای بحث و تبادل‌نظر در مورد کوچینگ است. دانشجویان در این فضا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و در گروه‌های کوچک‌تری از طریق فضای مجازی و حتی حضوری ارتباط برقرار می‌کنند و زمینه همکاری‌های جدید فراهم می‌شود.

کوچینگ هم‌سطح

در این مرحله دانشجویان آغاز به تمرین کوچینگ می‌کنند و تئوری را به یک مهارت تبدیل می‌کنند. بیشتر جلسات کوچینگ از طریق تلفن یا اینترنت برقرار می‌شود و کوچ‌ها در سراسر ایران و همین‌طور در سطح اروپا، امریکا، آسیا و استرالیا جلسات را برگزار می‌کنند. دانشجویان چارچوب‌های کوچینگ، ساختار جلسات و تنظیم قراردادهای کاری را در این مرحله یاد می‌گیرند.

همراهی و کمک از راه جلسات فردی و گروهی

در فضای آنلاین، تمام دانشجویان به مدرس، مدیر آکادمی و تیم اجرایی دسترسی دارند. در این صورت هر زمان که سؤالی برای آن‌ها پیش بیاید، دسترسی به فردی باتجربه دارند تا جواب بگیرند. برای دانشجویان جدید فضایی ایجادشده است که با دانشجویان دوره‌های بالاتر ارتباط برقرار کنند و از تجربیات آن‌ها استفاده کنند. هرچند ماه یک‌بار مدرس و تیم اجرایی جلسات گروهی را با دانشجویان برگزار می‌کنند تا در مورد دوره و نحوه استفاده از اطلاعات و امکاناتی که وجود دارد صحبت کنند و اگر مواردی نیاز به شفافیت بیشتر، یا تغییراتی دارند، تصمیم‌گیری کنند و آن را اجرایی کنند.

وبینار‌های فصلی / کلاس‌های فوق‌العاده

آکادمی بر اساس برنامه‌ی معین کلاس‌های فوق‌العده‌ای را با هدف بهبود کیفیت کوچینگ، راه‌اندازی کسب‌و کار کوچینگ، انتخاب تخصص، آماگی برای آزمون و ... برگزار می‌نماید.

تخصص‌های کوچینگ چیست و پس از پایان دوره در چه تخصصی می‌توانم فعالیت کنم؟

شما برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک کوچ با هر تخصصی کار کنید، در ابتدا باید مهارت‌های پایه کوچینگ را آموزش ببینید. در طی دوره در کنار کار با مراجعان متفاوت می‌توانید بر روی کار با افراد در تخصص مورد علاقه خود تمرکز کرده و اطلاعات خود را بالا ببرید. پایه تمام این تخصص‌ها آموزش مهارت‌های مشترک کوچینگ است. در طول دوره سطح یک با آشنایی بیشتر با مهارت‌های کوچینگ و گذراندن دروس و نیز با گذراندن کوچینگ همسطح و کار با مراجعین به مرور علاقمندی‌های خود را بهتر می‌شناسید و می‌توانید تخصص خود را انتخاب کنید. بخش زیادی از این فرایند نیازمند تجربه و زمان و نیز مراجعه به سوابق و علاقمندی‌های خودتان است. در نتیجه شما می‌توانید در طول دوره و یا پس از پایان دوره تصمیم بگیرید که علاقه دارید چه تخصصی را پیش ببرید. ممکن است در ابتدا بیش از یک تخصص را انتخاب نمایید. از آنجایی که کوچینگ هنوز علم و حرفه ای نو است تعداد متخصصین در این حرفه زیاد نیستند و این میتواند عامل این موضوع شود که شما تقاضاهایی در تخصص‌های متفاوت داشته باشید و تصمیم به کار با مراجعان با نیاز های متفاوت بگیرید. حتی می‌توانید یک تخصص جدید و مختص خودتان ایجاد کنید.

رایج ترین تخصص های کوچینگ چیست؟

در این ویدیو جناب آقای تیمور میری در مورد تخصص‌های کوچینگ صحبت می‌کنند و بیان می‌کنند یک کوچ در چه زمینه‌هایی می‌تواند فعالیت کند.

سطوح متفاوت آموزش کوچینگ و دلیل اهمیت هر سطح

سطوح آموزش کوچینگ از نظر ICF چیست؟ شرایط و طول دوره‌های طی شده برای هر سطح چیست؟ در این ویدیو پاسخ این سوال را از آقای تیمور میری مدیر و موسس آکادمی کوچینگ فارسی زبانان‌می شنویم.

مدرسین دوره‌های آموزش کوچینگ در آکادمی

مدرسین آکادمی در حال حاضر جناب آقای تیمور میری، خانم‌ها نازنین ملک‌بیکلو و آیسان بنی‌هاشمی و آقای عزیز میردار هستند که همگی با گذراندن دوره‌ی مربی‌گری کوچینگ، از فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF تأییدیه تدریس را دریافت نموده‌اند. داشتن تجربه و سابقه بالا در کوچینگ یکی از عوامل موفقیت مدرسین آکادمی است. نوع تدریس صلاحیت‌های کوچینگ در آکادمی با بیان مثال‌های متعدد از مفاهیم مورد بحث در کلاس‌ها خواهد بود و اینگونه کلاس‌ها از حالت تئوری خارج می‌شود. در حال حاضر تعداد دیگری از فارغ‌التحصیلان آکادمی در حال گذراندن مراحل آموزش هستند که به زودی با دریافت تأییدیه شروع به تدریس در آکادمی می‌نمایند.

تیمور میری

تیمور میری

مدرک MCC
تأییدیه فدراسیون
آیسان بنی‌هاشمی

آی‌سان بنی‌هاشمی

pcc logo
تأییدیه فدراسیون
عزیز میردار

عزیز میردار

pcc logo
تأییدیه فدراسیون
نازنین ملک بیکلو

نازنین ملک‌بیکلو

pcc logo
تأییدیه فدراسیون
احسان سلامی

احسان سلامی

مدرک ACC
تأییدیه فدراسیون
پریسا پوران

پریسا پوران

مدرک ACC
تأییدیه فدراسیون

سیدمحمد(بابک) اعظمی نژاد

مدرک ACC
تأییدیه فدراسیون
فرزانه هراتی

فرزانه هراتی

مدرک ACC
تأییدیه فدراسیون

علی کولیوند

مدرک ACC
تأییدیه فدراسیون

نظر برخی از دانشجویان در مورد آموزش کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان

Open this in UX Builder to add and edit content