روش آموزش در دنیای امروز به‌کلی تغییر کرده؛ در این آکادمی هدف ما فقط آموزش نیست، بلکه هدفمان این است که خود شما بهترین روش آموزش کوچینگ و کسب دانش را برای خودتان بیابید.

کلاس مدرن چیست؟

بسیاری از سازمان‌های آموزشی درک کرده‌اند که آموزش و تعلیم به روش قدیمی دیگر جوابگو نیست. روزهایی که معلم در مقابل دانش‌آموزان در کلاس می‌ایستاد و سخنرانی می‌کرد دیگر به سر آمده است. به‌جای آن، معلم وسایل آموزشی را قبل از کلاس آماده می‌کند و سپس از زمان کلاس برای عمیق‌تر کردن یادگیری استفاده می‌کند و ذهن دانش‌آموزان را به چالش می‌کشد.

چقدر روش کلاس مدرن برای آموزش کوچ‌های FCA به کار می‌آید؟

هنوز هم بسیاری از مراکز آموزش کوچینگ به روش قدیمی کار می‌کنند که در آن‌ها معلم جلوی کلاس می‌ایستد و دانشجو با دقت گوش می‌دهد. در این روش زمان کوتاهی برای ارتباط نفربه‌نفر وجود دارد و تقریباً هیچ زمانی برای ارائه بازخورد وجود ندارد. شما روش سنتی آموزشی را در آکادمی ما نخواهید دید. در عوض ما از روش کلاسهای آنلاین استفاده می‌کنیم تا قبل از برگزاری کلاس مطالب آموزشی زیادی به شما انتقال دهیم. شما همه جزوات ما را به‌صورت PDF می‌توانید دانلود کنید و بخوانید. شما می‌توانید در فضای مجازی و اختصاصی دانشجویان ما مکالمات دانشجویان قبلی را در مورد یک موضوع خاص ببینید. شما حتی می‌توانید موضوع را خودتان ایجاد کنید و در مورد آن صحبت کنید و حتی می‌توانید در مورد موضوع بحث از سایر منابع مطالبی بخوانید و به اشتراک بگذارید. بنابراین وقتی وارد کلاس می‌شوید، اطلاعات خوبی در مورد موضوع کلاس دارید، ایده‌هایی جدیدی در مورد موضوع دارید و حتماً سؤالاتی در ذهنتان شکل‌گرفته است. پس زمانی را که با کوچ آموزش‌دهنده‌تان در کلاس می‌گذرانید، به‌منظور عمیق‌تر کردن دانش خود صرف می‌کنید و نه برای به دست آوردن آن دانش. این سبک آموزش یک دستاورد مهم دیگر هم دارد و آن این است که این روش مانند فکر کردن و درک کردن مطالب است. کوچینگ یک مهارت درونی است. کوچینگ مهارتی است که هرچه تجربه شما بیشتر شود و بیشتر بیاموزید، مهارتتان در آن بیشتر می‌شود. بنابراین ایجاد فاصله زمانی بین جلسات آموزشی ضروری است. وقتی شما با ما آموزش می‌بینید ما وقت گران‌بهای شمارا صرف موضوعاتی که می‌دانید نخواهیم کرد. انتظار داریم دانش‌آموز با خواندن متن آموزشی و جزوه از قبل، وارد کلاس شود و زمان کلاس به بحث و گفت‌وگو برای عمیق‌تر شدن مفاهیم در ذهن بگذرد.

فلسفه آموزش آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA

اگر می‌خواهید یک کوچ موفق و اثربخش باشید به‌غیراز یادگیری کوچینگ، آموختن منش و رفتار هم مهم است.
آموختن فرایند کوچینگ فراتر از این است که یک فرایند به همراه ابزار و استراتژی یاد بگیریم” کوچینگ مخلوطی از آموزش، دانش، آگاهی، مهارت، استعداد و احساس است. یک کوچ مؤثر و ایدئال از تجربه‌های خودش کمک می‌گیرد و به‌عنوان الگو عمل می‌کند& یک کوچ حرفه‌ای “به حرفی که میزند عمل می‌کند”’ به همین دلیل، این دوره‌ها طوری طراحی‌شده است که دانشجویان اول این علم و آگاهی و تکنیک‌ها را روی خودشان پیاده کنند و دارای آنچه باشند که می‌خواهند مراجع خود به دست آورد. وقتی این ویژگی‌ها را کسب کردند، در محیط امن آکادمی با دانشجویان هم‌سطح تمرین کنند و بعد وارد بازار کارشده و با عموم مردم شروع به کار کنند. وقتی موضوعی را اول خودشان لمس کردند، بعد راحت‌تر برای مراجعین خود اجرا می‌کنند.

آموزش قطره‌ای در مقایسه با آموزش سنتی!
هرکدام از شما که در محیط آموزشی روزهای پشت سر هم حاضر بودید، می‌دانید که فقط حدود بیست درصد ازآنچه آموزش دیدیم را به یاد می‌آوریم و زمان خیلی کمی برای فکر و درک کردن مطالب داشتیم. عقیده ما این است که زمان برای فکر و درک مطلب مهم است، چون بدون آن آموزش در سطح کلی می‌ماند و به‌صورت عمیق در ذهن جایگزین نمی‌شود و شانس اینکه در ذهن ما هم بماند کمرنگ می‌شود. بر این اساس، روش آموزش در FCA مانند آموزش کوچینگ در طول زمان است و مطالب آموخته‌شده قطره‌قطره در ذهن عمیق‌تر و ماندگارتر می‌شوند. این روند، آموزش تئوری و تمرین عملی را کنار هم گذاشته و زمان زیادی برای فکر و درک مطلب فراهم کرده است. ما با این هدف کلاس‌ها را در طول هفته پخش کرده‌ایم و هر دوره به‌طورمعمول یک یا دو کلاس در هفته در طول سال دارد. این روش آموزشی با دوره‌هایی که در طی زمانی محدود محتوای آموزشی زیاد و فشرده‌ای را ارائه می‌کنند، کاملاً متفاوت است.

انعطاف‌پذیری و آموزش به‌موقع
امروزه اثبات‌شده است که انسان‌ها وقتی برای یادگیری آمادگی دارند و اگر مطلب آموزشی با نیاز خود فرد همسو باشد، یادگیری بیشتر و بهتر صورت می‌گیرد. خیلی مهم است که این نکته را به یاد داشته باشیم ما زمانی که احساس نیاز می‌کنیم، بهتر و سریع‌تر یاد می‌گیریم. در آن صورت یادگیری عمیق‌تر و درازمدت خواهد بود. پس بهتر است مطلبی را که به آن نیاز داریم در همان زمان احساس نیاز یاد بگیریم. به همین دلیل در فضای اختصاصی دانشجویان، شما قبل و بعد از کلاس‌ها به مدرس و کوچ‌های هم‌سطح دسترسی خواهید داشت و هم‌زمان با برگزاری کلاس‌هایی که تکرار می‌شود، شما برای شرکت در کلاس‌های مختلف بر اساس نیاز خود، حق انتخاب خواهید داشت.

علم کوچینگ و هنر کوچینگ برای هرکدام از ما متفاوت است
اثر و فرایند کوچینگ از حرفه، تجربه و تئوری‌های مختلفی منشأ گرفته است؛ به‌طور مثال از روانشناسی، ورزش حرفه‌ای، مدیریت، رهبری، اِن اِل پی و غیره. کوچینگ یک حرفه مستقل است و از بسیاری از زمینه‌های علمی کمک می‌گیرد؛ به این دلیل، در این دوره‌ها دانشجویان را تشویق می‌کنیم که مدل کوچینگ خود را آگاهانه بسازند و بهینه‌سازی کنند. ما درخواست می‌کنیم که مدل‌ها و تئوری‌های مختلف را بخوانند و به سمتی که گرایش دارند حرکت کنند.

هر کوچ تخصص خود، بازار خود و بهترین مراجع خود را انتخاب کند
در حال حاضر، آموزشگاه‌های کوچینگ فراوانی در سراسر دنیا وجود دارند و مدل‌های کوچینگ فراوانی شکل‌گرفته است. ما تشویق می‌کنیم که کوچ‌های حرفه‌ای مدل کوچینگ خودشان را برای مراجعین خاص خود طراحی کنند. در طول دوره‌های کوچینگ دانشجویان مدل و فرایند کوچینگ خود را ایجاد می‌کنند و این از تجربه شخصی و علاقه و ارتباطاتی که داشته‌اند ریشه می‌گیرد. گرایش هر دانشجو او را به سمتی هدایت می‌کند که نقاط قوت خود را حس کند. این نتیجه به‌تنهایی ارزش کل سرمایه‌گذاری دوره را ایجاد می‌کند.

صدور مدارک بین‌المللی کوچینگ

اولیــن آکادمـی پـرورش کـوچ حرفه‌ای، تحت نظارت ICF با بالاترین مدرک تأییده در برگـزاری دوره‌هـای بیـن‌المللـی کوچینـگ به زبان فـارسـی

Acsth
مشاهده دوره‌های تربیت کوچ حرفه‌ای