| مفتخریم که اولین آکادمی هستیم که از سال ۱۳۹۲ مهارت‌های کوچینگ را طبق استانداردهای بین‌المللی برای فارسی‌زبانان سراسر دنیا تدریس می‌کنیم و مدرک بین‌المللی کوچینگ به فارغ‌التحصیلان آکادمی ارائه می‌دهیم.

نمایش تأییدیه ACSTH آکادمی در وب‌سایت ICF نمایش تأییدیه ACTP آکادمی در وب‌سایت ICF

تأییدیه‌های آموزش کوچینگ در FCA از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF

با افتخار آکادمی کوچینگ FCA انگلستان اولین آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای بین المللی برای فارسی‌زبانان دنیا، تحت نظارت ICF با بالاترین مدرک تأییده در برگزاری دوره‌های کوچینگ است. شما می‌توانید به‌روز ترین استاندارد آموزشی دنیا در زمینه‌ی کوچینگ را به زبان مادری خود بیاموزید.

مدرسین دوره‌های آموزش کوچینگ در آکادمی

اعطای مدرک بین‌المللی کوچینگ به دانشجویان فارغ‌التحصیل آکادمی با گذراندن دوره‌‌های مهارت‌‌های کوچینگ یا تربیت کوچ توسط آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA. اعتبار بین‌المللی مدرک آکادمی که به‌واسطه تأیید مدرک توسط فدراسیون بین‌المللی کوچینگ می‌باشد.

سوالات متداول

آیا برای کار کردن به‌عنوان یک کوچ حتماً باید مدرک داشت؟

خیر.

چون این صنف یا حرفه تحت نظارت نیست هرکسی می‌تواند بگوید که کوچ حرفه‌ای است! در سراسر دنیا نداشتن مرجع قانونی (جایی مانند وزارد علوم) در حرفه‌ی کوچینگ، باعث شده تا کسانی که آموزش و تجربه ندارند وارد بازار کوچینگ شوند و در بعضی موارد اثر بسیار منفی بر این رشته بگذارند. برای همین سازمان‌های مثل فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) ایجاد شدند که نقش نظارت بر کوچ‌ها و حرفه‌ی کوچینگ را ایفا کنند. مراجعین هم در ارتباط کار با یک کوچ آگاه شده‌اند و تحقیق انجام می‌دهند تا بدانند کوچ با چه شخصی کارکرده است و کدام سازمان وی را به‌عنوان کوچ حرفه‌ای تأیید می‌کند. در اینجا کوچ‌هایی که مدرک آموزش صلاحیت‌های کوچینگ را دارند می‌توانند از (ICF) مدرک تأییدیه بگیرند و اعتبار و اطمینان مراجع را بالا ببرند. آمار بازار کوچینگ ایران و جهان نشان می‌دهد که درصد زیادی از مراجعین تمایل دارند که کوچ تأییدشده باشد.

دلیل انتخاب فدراسیون بین‌المللی برای تأییدیه آکادمی چیست؟

بله. در پایان دوره اگر دانشجو تمام شرایط و مدارک موردنیاز را برای آکادمی قبل از اتمام توافق‌نامه بفرستد و بعد از دو هفته از دریافت این مدارک مدرک بین‌المللی آکادمی را دریافت خواهد کرد.

آیا مدرک که شما ارائه می‌کنید در ایران معتبر است؟

بله؛ کوچ‌های حرفه‌ای فارسی‌زبان چندین سال است که در ایران به‌طور قانونی با مدرک آموزشگاه‌های خارج از ایران که از طرف ICF تأییدشده‌اند کار می‌کنند. اعتبار مدرک بستگی به این دارد که آیا از طرف با یک ارگان معتبر تأییدشده‌اند یا نه؟ پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید با یک کوچ کارکنید یا آموزش کوچینگ ببینید، این اشخاص و آموزشگاه‌ها حتماً از طرف ICF یا یکی از سازمان‌های شناخته‌شده و معتبر تأییدشده باشند. آکادمی بین‌المللی کوچینگ FCA کاملاً در راستای صلاحیت‌های ICF حرکت می‌کند و تمامی آموزش‌ها و فعالیت‌های ما تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

آیا حتماً باید در برنامه‌های مورد تأیید ICF شرکت کنم؟
شرکت در برنامه‌های مورد تأیید ICF توصیه می‌شود.
آیا حتماً باید مدرک ICF را دریافت نمایم؟

فدراسیون کوچینگ گرفتن مدرک را توصیه می‌کند، چراکه با گرفتن این مدرک شما ثابت کردید که به مهارت‌های لازم رسیدید و تجربه کاری کسب کردید و از دید یک سازمان معتبر شما یک کوچ حرفه‌ای در سطح متخصص هستید. در عین حال کوچینگ در سراسر دنیا تحت نظارت نیست پس اینکه باید مدرک بگیرید قطعی نیست.

چگونه می‌توانم از طریق ICF مدرک بگیرم؟

جهت تأیید، باید فرم درخواستی را به ICF ارائه نمایید. شرایط لازم جهت دریافت مدرک در هریک از سطوح، در جدول مقایسه دوره‌ها در بالای صفحع و لینک‌های زیر یافت می‌شود:

ACC: https://coachfederation.org/icf-credential/acc-paths/

PCC: https://coachfederation.org/icf-credential/pcc-paths/

MCC: https://coachfederation.org/icf-credential/mcc-path/

سؤالات دیگر
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .