مدرک بین‌المللی کوچینگ

| مفتخریم که اولین آکادمی هستیم که از سال ۱۳۹۲ مهارت‌های کوچینگ را طبق استانداردهای بین‌المللی برای فارسی‌زبانان سراسر دنیا تدریس می‌کنیم و مدرک بین‌المللی کوچینگ به فارغ‌التحصیلان آکادمی ارائه می‌دهیم. |

مدرسین دوره‌های آموزش کوچینگ در آکادمی

اعطای مدرک بین‌المللی کوچینگ به دانشجویان فارغ‌التحصیل آکادمی با گذراندن دوره‌‌های مهارت‌‌های کوچینگ یا تربیت کوچ توسط آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان | FCA. اعتبار بین‌المللی مدرک آکادمی که به‌واسطه تأیید مدرک توسط فدراسیون بین‌المللی کوچینگ می‌باشد.

سؤالات متداول

خیر.
چون این صنف یا حرفه تحت نظارت نیست هرکسی می‌تواند بگوید که کوچ حرفه‌ای است!
در سراسر دنیا نداشتن مرجع قانونی (جایی مانند وزارد علوم) در حرفه‌ی کوچینگ، باعث شده تا کسانی که آموزش و تجربه ندارند وارد بازار کوچینگ شوند و در بعضی موارد اثر بسیار منفی بر این رشته بگذارند. برای همین سازمان‌های مثل فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) ایجاد شدند که نقش نظارت بر کوچ‌ها و حرفه‌ی کوچینگ را ایفا کنند. مراجعین هم در ارتباط کار با یک کوچ آگاه شده‌اند و تحقیق انجام می‌دهند تا بدانند کوچ با چه شخصی کارکرده است و کدام سازمان وی را به‌عنوان کوچ حرفه‌ای تأیید می‌کند. در اینجا کوچ‌هایی که مدرک آموزش صلاحیت‌های کوچینگ را دارند می‌توانند از (ICF) مدرک تأییدیه بگیرند و اعتبار و اطمینان مراجع را بالا ببرند. آمار بازار کوچینگ ایران و جهان نشان می‌دهد که درصد زیادی از مراجعین تمایل دارند که کوچ تأییدشده باشد.

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) بزرگ‌ترین سازمان بین‌المللی است که نقش نظارت را برای کوچ‌های حرفه‌ای اجرا می‌کند. در سراسر دنیا شناخته‌شده است و از سال ۱۳۹۸ چپتر ایران این فدراسیون نیز به صورت رسمی آغاز به فعالیت نموده.

بله. در پایان دوره اگر دانشجو تمام شرایط و مدارک موردنیاز را برای آکادمی قبل از اتمام توافق‌نامه بفرستد و بعد از دو هفته از دریافت این مدارک مدرک بین‌المللی آکادمی را دریافت خواهد کرد.

بله؛ کوچ‌های حرفه‌ای فارسی‌زبان چندین سال است که در ایران به‌طور قانونی با مدرک آموزشگاه‌های خارج از ایران که از طرف ICF تأییدشده‌اند کار می‌کنند. اعتبار مدرک بستگی به این دارد که آیا از طرف با یک ارگان معتبر تأییدشده‌اند یا نه؟ پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید با یک کوچ کارکنید یا آموزش کوچینگ ببینید، این اشخاص و آموزشگاه‌ها حتماً از طرف ICF یا یکی از سازمان‌های شناخته‌شده و معتبر تأییدشده باشند. آکادمی بین‌المللی کوچینگ FCA کاملاً در راستای صلاحیت‌های ICF حرکت می‌کند و تمامی آموزش‌ها و فعالیت‌های ما تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

شرکت در برنامه‌های مورد تأیید ICF توصیه می‌شود.

فدراسیون کوچینگ گرفتن مدرک را توصیه می‌کند، چراکه با گرفتن این مدرک شما ثابت کردید که به مهارت‌های لازم رسیدید و تجربه کاری کسب کردید و از دید یک سازمان معتبر شما یک کوچ حرفه‌ای در سطح متخصص هستید. در عین حال کوچینگ در سراسر دنیا تحت نظارت نیست پس اینکه باید مدرک بگیرید قطعی نیست.

جهت تأیید، باید فرم درخواستی را به ICF ارائه نمایید. شرایط لازم جهت دریافت مدرک در هریک از سطوح، در جدول مقایسه دوره‌ها در بالای صفحع و لینک‌های زیر یافت می‌شود:

ACC: https://coachfederation.org/icf-credential/acc-paths/

PCC: https://coachfederation.org/icf-credential/pcc-paths/

MCC: https://coachfederation.org/icf-credential/mcc-path/

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.