شیوه و مراحل آموزش مدرسین کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی زبانان

در این مقاله\ویدیو آقای تیمور میری درباره دلیل اهمیت آموزش مدرسین کوچینگ براساس استانداردهای ICF برای آکادمی و مخاطبین آکادمی توضیح می‌دهند.
شیوه و مراحل آموزش مدرسین کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی زبانان
امتیاز 5 از مجموع 1 رأی

نقش آکادمی در رشد و آموزش مدرسین کوچینگ

در مقاله/ویدیوهای قبل توضیح دادیم که نقش نظارتی فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) باعث می‌شود هیچ‌گونه تضادی در فرایند آموزش مدرسین کوچینگ، رخ ندهد. هم‌چنین گفتیم فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) همواره قصد دارد، فرایند آموزش مدرسین کوچینگ در حال رشد باشد. ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) دوره‌ای داریم بنام Train The Trainer. این دوره برای آموزش مدرسین کوچینگ است که ما آن را به چند فاز تقسیم کردیم.
ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان، ۲ سال است که این دوره را اجرا می‌کنیم. در حال حاضر ما ۴ مدرس داریم که در حال گذراندن این دوره هستند تا بتوانند به‌عنوان مدرسین جدید آکادمی مشغول بکار شوند. حال سؤال اینجاست چرا آکادمی، دانشجویانی که مدرکشان را گرفته‌اند را تشویق به مدرس شدن می‌کند؟ جواب اینجاست: چون نیاز بازار برای گذراندن دوره‌های آکادمی در حال افزایش است. در این میان ما باید استانداردهای تعریف‌شده را در سطح بالا نگه‌داشته و انتخاب کنیم چه کسی می‌تواند به سطوح بالاتر راه پیدا کند؟ چون مدرس بودن کار هرکسی نیست. در ضمن شناخت نقاط قوت این افراد و به‌کارگیری آن‌ها در بخش‌های مختلف، موجب رضایت مدرسین و آکادمی می‌شود.

مدرسین آکادمی

در حال حاضر ما در آکادمی ۳ مدرس داریم به نام‌های:۱- خانم نازنین ملک بیگلو ۲-خانم آیسان بنی‌هاشمی ۳- شخص خودم(تیمور میری). این دو مدرس هر دو در حال گذراندن دوره ۱ تا ۲۹ ساعته یعنی CCE و دوره ۳۰ ساعته به بالا یعنی ACSTH، هستند. بنده در حال حاضر، مدرس دوره ACTP هستم.

 فرایند رشد مدرس در آکادمی

ما در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) سفری تعریف کردیم که شما از صفر شروع می‌کنید و با گذراندن دوره‌های مختلف، رشد می‌کنید. در این میان مدرسین هم به کسب تجربه می‌پردازند. درواقع هم‌زمان همه رشد می‌کنند. در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) در قدم اول آموزش مدرسین کوچینگ، به سراغ عشق و علاقه مدرس می‌رویم. سپس او را به‌منظور پرسش و پاسخ به‌عنوان یک مدرس در کلاسی قرار می‌دهیم که دوره آن کلاس را گذرانده است. ما برای این کار، یک دوره ۶ ساعته برای او برگزار می‌کنیم تا آموزش‌های لازم برای اداره کردن کلاس را به او بدهیم. ما این را فاز ۲ می‌نامیم. در فاز ۳ باید اطمینان حاصل کنیم که او آموزش‌های آکادمی را به‌درستی متوجه شده است. به همین منظور او را به همراه من یا یک مدرس دیگر، در یک جلسه(کلاس) کوچینگ واقعی قرار می‌دهیم تا خروجی کار او را ببینیم. پس از اتمام این ۳ فاز او می‌تواند به‌عنوان یک مدرس به سراغ دوره‌های CCE یا ACTP برود. آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) یک‌فاز 4 هم تعریف کرده است. به این صورت که شما بعد از کسب عنوان مدرس، می‌بایست به افراد دیگر که در این راه هستند، نگاه کنید و ببینید که آیا آن ۱۱ صلاحیت لازم را به دست آورده‌اند یا خیر. لذا ما ۳ دوره ۳ تا ۱۱ ساعته تعریف کردیم. بعد از پایان این ۳ دوره ما مدرس را به‌عنوان ناظر در یک کلاس قرار دهیم و برای اطمینان بیشتر من نیز کار این مدرس را نظارت می‌کنم. ما این فرایند را به‌طور منظم برای همه مدرسین انجام می‌دهیم. طوری که مدرسین در این کلاس‌ها از دغدغه‌ها و نحوه‌ی جدید انجام کارشان میگویند و من به‌عنوان اداره‌کننده، مسئول حفظ این کیفیت در یک سطح قابل‌قبول هستم. این کاری است که فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) از من می‌خواهد.
ما تاکییدمان بر این است که بر روی تمام عوامل تأثیرگذار و همچنین تمامی مراحل این کار، می‌بایست نظارتی مطمئن و استاندارد وجود داشته باشد تا هیچ‌یک از عوامل این کار، بنا به نفع خود، کاری خارج از استانداردها انجام ندهد.
در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA)، مدرسین برحسب علاقه و نقاط قوتشان، در بخش‌های مختلف شروع به کار می‌کنند. آموزشگاه همواره در حال تشویق شما برای کسب تجربه‌های بیشتر است. شما می‌توانید با در اختیار گذاشتن تجربیاتتان به دیگران هم کمک کنید.

انتظارات آکادمی در جهت آموزش مدرسین کوچینگ

آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) از شما می‌خواهد با انجام یک سری برنامه‌های مشخص برای آیندتان، رشدتان را به آموزشگاه نشان دهید. برای مثال آموزشگاه از شما می‌خواهد اگر مدرک ACC را گرفتید، مسیری را به آموزشگاه نشان دهید که منجر به گرفتن مدرک PCC و بعد از آن مدرک MCC می‌شود. کسانی که در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) این کار را انجام می‌دهند، درواقع به ما عشق و علاقه و همچنین تعهد کاریشان به این کار را، نشان می‌دهند. اینکه ما متوجه شویم افراد با عشق و علاقه به سراغ این کار می‌آیند، برای ما بسیار حائز اهمیت هست. این را هم اضافه کنیم که آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) در بعضی شرایط به‌منظور اطمینان هرچه بیشتر، استانداردهایی فراتر از استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) تعریف کرده که این امر موجب پیشرفت بیشتر خواهد شد.

دانلود جزوه‌ی «معرفی کوچینگ» یکی از ۱۶ جزوه‌ی دوره‌ی سطح ۱ که مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

مطالعه‌ی این مقاله‌ها نیز به شما پیشنهاد می شود:

اهمیت تحقیق در مورد مدرس کوچینگ و نقش فدراسیون بین... اصالت آموزشگاه یکی از سؤالاتی که ممکنه برای شما هنگام ثبت‌نام در یک آموزشگاه کوچینگ پیش بیاید این است که چرا فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF) تأکید...

ارسال دیدگاه

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.