پکیج کامل دریافت تأییدیه ACC از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ

این پکیج برای افرادی طراحی‌شده که می‌خواهند تأییدیه ICF را در سطح کوچ همراه (ACC) دریافت کنند:

نحوه دریافت تأییدیه ACC (کوچ همراه) از فدراسیون بین المللی کوچینگ:

در این ویدئو خانم آیسان بنی‌هاشمی در ارتباط با دریافت تأییدیه ACC از مسیر ACSTH در بخش‌های زیر توضیح می دهند:
١. تعریف ACC
٢. مدارک مورد نیاز برای اخذ تأییدیه
٣. تسهیل روند اخذ مدرک از طریق آکادمی کوچینگ فارسی زبانان
۴. بخشی از تجارب فردی

از August 2018 از طرف ICF تغييراتى ايجاد شده كه شامل دو بند زير می‌باشد:

١. از اين تاريخ منتور كوچی كه می‌توانيد انتخاب كنيد بايد حداقل سه سال از تاريخ دريافت تاييديه ACC گذشته باشد، يا داراى تأييده PCC به بالا باشد.

٢. از اين تاريخ کوچ‌هایی كه با مدرک ACSTH آكادمى «FCA» براى مدرک ACC خود اقدام مي‌كنند، بايد يک فايل ضبط شده كوچينگ كه حداقل ٢٠ تا حداكثر ۶٠ دقيقه اى  با ترجمه انگليسى براى ICF ارسال كنند. این فایل باید به ١١ صلاحيت تعريف شده از طريق ICF رسيده باشد.

مدرسین دوره‌های آموزش کوچینگ در آکادمی

۱. دوره آموزشی (ACSTH) برای حداقل ۶۰ ساعت را تمام کرده و مدرک را دریافت کردند (از طریق آکادمی در این دوره می‌توانید ثبت‌نام کنید)
۲. دوره منتور کوچینگ برای ۱۰ ساعت که حداقل ۳ ماه بوده را انجام دهند (از طریق آکادمی در این دوره می‌توانید ثبت‌نام کنید)
۳. آزمون اینترنتی (CKA) را از طرف ICF در طول حداکثر ۳ ساعت با نمره حداقل ۷۰% پاس کرده (تست به زبان انگلیسی می‌باشد). برای آماده سازی CKA شش کلاس یک ساعته دارید که شامل یک تست یک ساعته و نتیجه ارزیابی خود خواهید بود. پنج کلاس دیگر برای تحلیل بعضی از سئوال‌ها که چالش بیشتر برای گروه وجود داشته و به اشتراک گذاشتن تجربه مدرس خواهد بود.
برای افرادی که در این دوره ثبت‌نام کردند با همراهی آکادمی از ICF زمان آزمون را ۶ ساعته کنید. (توجه: اگر مترجم هم‌زمان لازم دارید برای این مرحله بودجه جداگانه در نظر بگیرید.)
۴. برای اقدام از طریق سایت ICF ثبت‌نام کرده (برای اعضا ۳۰۰ دلار مستقیم به ICF). برای افرادی که در مرحله ثبت‌نام و پرداختی از آکادمی کمک می‌خواهند، شامل هزینه می‌باشد (نرخ روز تبدیل به ریال از طرف آکادمی اعلام می‌شود)
افرادی که عضو نیستند مبلغ ۵۰۰ دلار پرداخت می‌کنند و اگر مایل باشند هم‌زمان راه عضویت در فدراسیون را هم ایجاد خواهیم کرد (مزایای عضویت را در سایت ICF به نشانی www.coachfederation.org می‌توانید مطالعه کنید).
۵. حداقل ۱۰۰ ساعت کوچینگ با حداقل ۸ مراجع که حداقل ۷۵% با دریافت حق‌الزحمه بوده را کامل کرده که در طول دوره ۶۰ ساعته آکادمی، ۲۵% رایگان را انجام خواهید داد.
شرکت در دوره‌های ارتقاء کسب‌وکار کوچینگ می‌تواند به شما کمک کند
کل پرداختی شهریه آکادمی برای مراحل ۲ تا ۴ برای افرادی که در آکادمی برای ۶۰ ساعت ثبت‌نام کردند.
۶. کوچ‌هایی كه با مدرک ACSTH آكادمى «FCA» براى مدرک ACC خود اقدام مي‌كنند، بايد يک فايل ضبط شده كوچينگ كه حداقل ٢٠ تا حداكثر ۶٠ دقيقه اى  با ترجمه انگليسى براى ICF ارسال كنند. این فایل باید به ١١ صلاحيت تعريف شده از طريق ICF رسيده باشد.

قبل از مرحله ۴ (ثبت‌نام با ICF) مراحل ۱ و ۲ و ۵ باید کاملاً تمام‌شده باشد و نهایتاً بعد از دریافت ایمیل از ICF مرحله ۴ را انجام خواهید داد.

فواید بخش منتور کوچینگ:

 • می‌خواهید توانایی کوچینگ یا ابزار کوچینگ خود را توسعه دهید.
 • برخی مواقع درباره صلاحیت‌های کوچینگ خودتان دچار تردید می‌شوید و نیاز به بازخورد از دید نقاط قوت‌دارید.
 • نیاز به ناظر باتجربه دارید که نقاط کور خود را در جلسه ببینید.
 • گاهی خودتان را در مواجهه با برخی از مراجعین ناتوان احساس می‌کنید و می‌خواهید که روش‌های دیگری برای ایجاد راهی مفید برای خود و مراجعانتان در اختیار داشته‌باشید.
 • می‌خواهید برای گرفتن مدرک (Associate Certified Coach) ACC از سازمان ICF اقدام کنید.

روش کار منتور کوچینگ یا کوچینگ کوچ‌ها چگونه است؟

منتور کوچ‌های FCA به نظارت کوچینگ شما با مراجعانتان (۲۰ تا ۴۰ دقیقه وابسته به توافق‌نامه) می‌پردازند و سپس به شرح و بسط گفتگوی کوچینگی شما بلافاصله بعد از نظارت (تقریباً ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بر طبق توافق‌نامه) می‌پردازند و بر نحوه روند جلسه (و نه محتوای آن) تمرکز می‌کنند.
منتور کوچ FCA به شما کمک می‌کند تا بهتر شاهد خودتان باشید – اینکه چطور خود را در یک جلسه کوچینگ به نمایش می‌گذارید، اینکه چطور با در نظر گرفتن سایر کارها خدمت‌گزار مراجعه‌کننده خود هستید و اینکه چطور می‌توانید کوچینگ خود را در این مورد و سایر موارد توسعه دهید.

آن‌ها دانش و تجربیات خود را با شما به اشتراک می‌گذارند، تجربیاتی که در برخی مواقع به دست آوردنش به‌خودی‌خود دشوار است. یادگیری زمانی آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود که یک منتور، راهنمای این فرآیند باشد.

زمانی را به یاد بیاورید که ساعت‌ها از وقتتان را صرف تشخیص یک چالش در کامپیوتر خود یا یک نرم‌افزار کرده‌اید. سپس فردی می‌آید و در ظرف دو ثانیه به شما نشان می‌دهد که چگونه این معضل را حل کنید. یک منتور کوچ FCA چنین ارزش مشابهی برای شما ایجاد می‌کند با این حقیقت که منتورینگ اهدافی بسیار وسیع‌تر از یک کامپیوتر دارد و نتایج آن ارزش بیشتری برای یک کوچ ایجاد می‌کند.

منتور کوچینگ می‌تواند از روش‌های متعددی صورت پذیرد:

زنده و آنی: کوچ، مراجعه‌کننده و منتور FCA در گفتگوی کنفرانسی تلفنی یا از طریق زوم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. جلسه کوچینگ شروع می‌شود و پس از قطع کردن مراجعه‌کننده، شرح و اطلاعات مربوطه مبادله می‌شود.

ضبط زنده: کوچ، گفتگوی کوچینگی را ضبط می‌کند و آن را برای بررسی به منتور FCA  می‌دهد تا بررسی شود. ما آن را با یکدیگر گوش می‌دهیم و بلافاصله از آن گزارشی تهیه می‌کنیم.

جلسات گروهی: در یک موقعیت گروهی، شرکت‌کنندگان یکدیگر را درباره مسائل واقعی کوچ می‌کنند و درست در همان زمان بازخوردهایی از سوی منتور FCA می‌گیرند تا کل گروه از آن منتفع شود.

گاهی این امکان وجود دارد که مراجعه‌کننده‌ای که از قبل برای کوچ شدن با آن توافق شده در گروه حضورداشته باشد.

در منتور کوچینگ انفرادی، کوچ منتور توجه و زمان بیشتری برای هر فرد ایجاد می‌کند و ارزش این، توضیح بیشتری لازم ندارد.
در مقابل منافع منتورکوچینگ گروهی هم قابل‌ توجه است. یادگیری از شنیدن روش کوچینگ دیگران و بازخوردی که گرفته می‌شود با سؤالات دیگران در گروه، توانایی افراد را ارتقاء می‌دهد.

شما از داشتن جلسات منتور کوچینگ چه سودی می‌برید؟

با حمایت‌های منتور کوچینگ FCA شما می‌توانید محیطی فراهم کنید که در آن به رشد درونی و شایستگی‌های یک کوچ دست پیدا کنید. شما بهترین حمایت‌های لازم از یک منتور کوچ باتجربه را برای ادامه توسعه فعالیت‌های خود به‌عنوان یک کوچ به دست خواهید آورد.

 • دانش خود از برنامه‌های آموزشی کوچ‌ها را تقویت کنید.
 • از مهارت‌های کوچینگ، ابزارها و تکنیک‌های آن بهترین استفاده را ببرید.
 • بازخوردهای ارزشمندی همسو با صلاحیت‌های ICFدریافت کنید.
 • درباره چالش‌های خود با مراجعین به بحث بنشینید.
 • دلایل اصلی که مانع رسیدن به نتایج یک کوچ مؤثر است را پیدا کنید.
 • قدرت واقعی خود را از درونتان کشف کنید.
 • خودآگاهی و اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید.
 • انرژی و انگیزه خود را تجدید کنید.
 • به اقدامات عملی الهام‌بخشی دست بزنید و روند فرآیند مثبت رسیدن به اهداف را درک کنید.
 • تشویق و حمایت بشوید.
 • نامه‌ای از سوی FCA نشان‌دهنده تکمیل ده ساعت منتور کوچینگ دریافت کنید که یکی از ملزومات اقدام برای گرفتن مدرک ACC از سوی سازمان ICF است.(البته شما شرایط ICF را باید در نظر بگیرید – جزئیات را از طریق لینک زیر مطالعه کنید).

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.