چرا FCA

علی لواسانی

کوچینگ، دوره ویژه ای که زندگی من رو متحول کرد.
رشد در داستان زندگیم با سرعت معمول نبود و نمیخواستم مسولیتش رو بپذیرم، به دنبال راهی برای رسیدن به رشد و پیشرفت بودم.
یکی از بزرگترین آرزوهای من تبدیل شدن به یک کوچ و راهبر برای کمک به انسان‌ها بود. اولین فرصتی که برای تحول و دگرگونی خودم در مسیر زندگی به نور امیدی رو دیدم، ثبت نام در دوره تربیت کوچ حرفه ای بود. از جایگاه عامل و منبع خلق زندگیم قیام کردم و با تمامیت مسولانه برای خلق فرصتی فوق‌العاده در زندگیم و برای دنیا ایستادم.
حال کوچینگ به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارها و مهارت‌های من مطرح هست، کوچینگ به وجه تمایز و عامل رشد و تعالی بیشتر من در زندگی تبدیل شده است. من راهبر زندگی خودم و دنیا شده ام و مسؤل تحقق اهداف مراجعینم هستم.
با عشق فراوان برای تیمور و مریم میری عزیز که عامل این تحول در زندگی من بودند.

علی لواسانی / اسکرام مستر و مدیر پروژه در Equisoft
رویا رضایی

در جایگاه یک مدیر، همیشه خواستار یادگیری بیشتر مهارت رهبری و بهبود سیستم بوده‌ام. روزی که کوچینگ را ابزاری در جهت توسعه فردی و سازمانی یافتم، دریچه‌ای جدید به‌رویم گشوده شد و سفری شگفت انگیز از خودشناسی و کشف‌دنیای درون برایم تداعی گردید. به‌دنبال کسب این مهارت در یک مرکز معتبر بودم چراکه آموزش دارای استانداردهای بین‌المللی همواره برایم اهمیت ویژه ای داشته. با مدیران موفق مشورت کردم و آگاهانه انتخاب نمودم که سفرم را در کدام مدرسه آغاز کنم. یادگیری این مهارت در جمع خانواده آکادمی کوچینگ FCA رویای شیرینی شد که همیشه آرزویش را داشتم: یادگیری در فضایی که عشق به یکدیگر، تعامل سازنده برای خلق بهترین خود، رشد و یادگیری در کنارتوجه به اصول اخلاقی و زندگی با تمامیت، هر روز در آن زندگی می‌شود. اکنون بعد از یکسال قدردان خدای مهربان و اساتید حرفه‌ای و تیم قدرتمند آکادمی هستم که خالق فرصت‌های بی‌نظیر رشد و تحول برای من و هم‌سفرانم در این مسیر سرشار از عشق و آگاهی بوده اند.

رویا رضایی / مدرس دانشگاه و مدیر اجرایی شرکت آرنیکا
نیما خلیلی

“آیا از اینکه به دیگران کمک کنی خیلی لذت می بری؟”

بعد از شنیدن این سوال در ویدیوی معرفی کوچینگ از تیمور همینجا (لینک ویدیو)، انگار بقیه ی ویدیو رو دیگه نشنیدم. به خودم اومدم دیدم جزو دانشجوهای آکادمی‌ام.

کوچینگ نیاز به تعریف نداره، کوچینگ یعنی ناب ترین کمک به دیگری‌.

وقتی این کلید واژه (کمک) رو شنیدم، دیگه شکی نداشتم که مسیر درستی رو انتخاب کردم.

این جنس از کمک تا الان زندگی خودم رو متحول کرده، از وضعیت سلامتی گرفته تا جرات راه اندازی کسب و کار شخصی ام بعد از ۱۵ سال کار مدیریتی برای دیگران.

بازم بگم؟

نیما خلیلی / سهام دار موسسه سفیر | لایف کوچ
Network | شبکه دانشجویان

با پیوستن به خانواده‌ی بزرگ FCA شما به بزرگ‌ترین شبکه کوچ‌های فارسی‌زبان در دنیا متصل خواهید شد. شما می‌توانید از تجربه‌های دانشجویانی که از سال ۲۰۱۳ تا امروز از هر پنج قاره‌ی جهان در آکادمی کوچینگ FCA سفر کوچینگ خود را آغاز کرده‌اند، استفاده نمایید.

Content | محتوای غنی

آکادمی کوچینگ FCA انگلستان از سال ۲۰۱۳ به‌عنوان اولین و تنها مرجع دانش اصیل کوچینگ به زبان فارسی، مفاهیم بین‌المللی و استاندارد کوچینگ را در اختیار فارسی‌زبانان سراسر دنیا قرارداد. امروز FCA با گنجینه‌ای ارزشمند از منابع آموزشی منحصربه‌فرد مختص دانشجویان آکادمی و محتوایی غنی برای آشنایی عموم با کوچینگ اصیل به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

Drip Feeding | متد آموزشی دریپ فیدینگ

آکادمی کوچینگ FCA انگلستان با یکی از به‌روزترین متدهای آموزشی در دنیا با نام Drip Feeding (آموزش قطره‌چکانی) مطالب آموزشی خود را به دانش‌پذیران در طول سفر آموزش کوچینگ ارائه می‌دهد. در این روش تمرکز بر عمل‌گرایی در طول زمان است. این نوع یادگیری باعث می‌شود که شما تنها به دریافت یک سری اطلاعات و دانش محدود نشوید؛ بلکه با دریافت تدریجی و بلندمدت دانش هم‌زمان با استفاده‌ی عملی از آن، کوچینگ به‌عنوان یک منش برای شما شکل بگیرد و خودتان اولین فردی باشید که تغییر ناشی از سفر کوچینگ و آموزش کوچینگ را لمس کرده‌اید تا بتوانید آن‌ها به دیگران نیز انتقال دهید.

Flexibility | انتخاب با شماست

شما در آکادمی کوچینگ FCA انگلستان خودتان می‌توانید مدت‌زمان آموزشتان را به‌صورت بلندمدت یا کوتاه‌مدت (فشرده) انتخاب نمایید. البته توصیه و پیشنهاد ما انتخاب فرصت آموزش بلندمدت است، زیرا در این روش شما در طول زمان فرصت رشد بیشتر و استفاده از امکانات نامحدود یادگیری در آکادمی خواهید داشت. تمرکز آکادمی کوچینگ FCA انگلستان ابتدا بر روی تغییر و یادگیری و درنهایت دریافت مدرک معتبر بین‌المللی است. کوچینگ یک سفر لذت‌بخش است پس ما باور داریم که این سفر پس از شروع دیگر پایانی نخواهد داشت. همچنین شما هیچ کلاسی را با داشتن فرصت جبران با گروه‌های دیگر از دست نخواهید داد،‌ حتی دانشجویان دوره‌های حضوری ما می‌توانند کلاس‌هایی که ازدست‌داده‌اند را در کلاس‌های آنلاین جبران نمایند.

Business | شروع کسب‌و‌کار کوچینگ

اصلی‌ترین تمرکز آکادمی کوچینگ FCA انگلستان بعد از تحول فردی در طول سفر آموزش کوچینگ، تمرکز بر روی کسب‌و‌کار شما است. شما پس از بهبود فردی با ابزار کوچینگ، یا می‌خواهید به‌عنوان یک کوچ وارد بازار کوچینگ شوید و سهمی از این بازار جذاب را برای خود کنید یا به‌عنوان یک مدیر یا یک متخصص می‌خواهید از مهارت‌های کوچینگ به‌صورت عملی در کسب‌و‌کار خود استفاده نمایید و تأثیر آن را بر بازده کاری یا تیم خود ببینید. بخش ویژه‌ای از آموزش‌ها و رویکردهای آکادمی بر روی همین موضوع برای حصول بهترین نتیجه برای شما است. ما کلاس‌ها و دوره‌های ویژه‌ای در این زمینه داریم.

Certification | اعتبار آموزش و اعتبار مدرک

آکادمی کوچینگ FCA انگلستان اولین آکادمی فارسی‌زبان است که بالاترین مدرک آموزش کوچینگ را برای آموزش حضوری و مجازی کوچینگ اصیل به زبان فارسی و انگلیسی از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ دارد. تیمور میری به‌عنوان اولین مستر کوچ فارسی‌زبان مورد تأیید ICF، طراح دوره‌های بین‌المللی آکادمی کوچینگ FCA انگلستان با تأیید فدراسیون است. مدارکی که شما از آکادمی در انتهای دوره دریافت می‌کنید به‌واسطه تأییدیه از فدراسیون بین‌المللی کوچینگ دارای اعتبار بین‌المللی و قابلیت ادامه‌ی مسیر کوچینگ در تمامی آکادمی‌های مورد تأیید ICF در سراسر دنیا است (این مدارک پیش‌نیاز دریافت مدارک از فدراسیون هستند). تمامی مراحل و نحوه‌ی آموزش شما در آکادمی تحت نظارت ICF است.

Online | آموزش آنلاین

یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت آکادمی برگزاری دوره‌های آنلاین در کنار دوره‌های حضوری است. آکادمی باتجربه‌ی نزدیک به یک دهه در آموزش آنلاین؛ کلاس‌های خود را بدون محدودیت جغرافیایی برای تمام علاقه‌مندان در سراسر دنیا برگزار می‌نماید. بنا بر تأکید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ،‌ کیفیت خروجی دوره‌های تأییدشده‌ی حضوری و آنلاین هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. مزیت بزرگ این روش علاوه بر سهولت شرکت در کلاس‌ها، صرفه‌جویی در زمان و عدم محدودیت مکانی؛ این است که شما پس‌ازاین دوره می‌توانید خدمات کوچینگ خود را با تسلط و تجربه کامل به‌صورت آنلاین و غیرحضوری ارائه دهید و این علاوه بر رفع محدودیت جغرافیا و هزینه‌های بالای خدمات حضوری؛ مطابق بر نیاز این روزهای جهان بابت دریافت خدمات آنلاین است.

نظر برخی از دانشجویان در مورد آموزش کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان