وبینار تخصصی کوچینگ با موضوع گوش شنوا

1.1kviews

سخنران: تيمور ميری

کوچ حرفه ای ICF و با بیش از ده سال سابقه در حرفه كوچينگ، بنيانگذار انجمن و آكادمي بين المللي كوچينگ.

محور وبینار:

گوش شنوا به عنوان یکی از ۱۱ صلاحیتهای پایه ای یک کوچ و یکی از مهارتهای مهم ارتباطی، که می توان از آن به نحو احسن در ارتباطات بهره جست در این وبینار بررسی و تمرین می شود.
بررسي لايه هاي گوش دادن در يك رابطه كوچينگ
بررسي يك نمونه | case study

دانلود جزوه‌ی «معرفی کوچینگ» اولین جزوه‌ی دوره‌های تربیت کوچ که مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.


نظر یکی از کوچ‌های حرفه ای:

گوش دادن فعال يا مؤثر، يكى از مهمترين ابزارهاى كوچينگ و جزء اولين مهارت هايى است كه فرد براى آغاز فعاليت خود بعنوان يك كوچ آموزش ميبيند. همچنين يكى از مهمترين عوامل ايجاد اعتماد بين كوچ و مراجع ميباشد كه بدون اعتماد احتمال انجام دادن يك جلسه موفق بسيار كم است.

اين مهارت نه تنها در جلسات كوچينگ به كوچ و مراجع كمك ميكند بلكه ميتواند به صورت عميقى زندگى شخصى و حرفه اى فردي كه نحوه استفاده از اين مهارت ها را آموخته تحت تاثير قرار دهد، براى اينكه ما بتوانيم بلامانع گوش دهيم ابتدا بايد خود را بشناسيم و به صداى درون خود گوش دهيم، همه چيز ابتدا از خود ما شروع ميشود و اينكه ما بتوانيم به احساسات و افكار خود گوش كنيم كار آساني نيست، (به خود گوش دهيم و حتى در مورد خودمان قضاوت نكنيم!!! )

من بعنوان يك كوچ حرفه اى در اين مدت آموخته ام كه لغت “فعال” در گوش دادن فعال بسيار پررنگ است. براى اينكه بتوانيم فعالانه گوش دهيم و براى دستيابي به بهترين نتيجه بعنوان يك كوچ ما ميخواهيم ذهن و تمركز خود را كاملاً به مراجع داده و اگر دچار قضاوت شديم آگاهانه تمركز خود را به روى مراجع برگردانيم.

وقتى قضاوت، فكري يا برداشتي به ذهن ما رسيد از خود سؤال كنيم كه اين افكار چه پيغامى به من ميدهند و زمانى كه نياز هست به مراجع خود بازخورد دهيم و اين به ما كمك خواهد كرد تا حضور خود را در جلسه بالا ببريم. يكى از تكنيك هاي بالابردن تمركز برروي صحبت هاى مراجع این است که فضاى اطراف خود را از عوامل و وسيله هايى كه باعث از دست دادن تمركز ميشود خالى كنيم. اينجا درخواست ميكنيم كه با شناختي كه از خود داريد عواملى كه باعث از دست دادن تمركزتان ميشود را شناسايي كنيد و قبل از جلسه فضای مناسب را برای خود ایجاد کنید.

اين تكنيك به كوچ كمك ميكند نه تنها به لغاتى كه توسط مراجع گفته ميشود بلكه بتواند به سكوت، مكث، بالا و پايين رفتن صداى مراجع خود گوش دهد، سؤال بپرسد و بتواند فضايى را براى مراجع خود ايجاد كند كه نقاط كور خود و سوال هایی که تاکنون از خود نکرده را از وی بپرسد تا مراجع آگاهی های جدیدی مانند ارزش ها و باورهايش پیدا کند، موانع و ترس هاي خود را بشناسد و اين ميتواند نقطه شروعي براى تغيير، ایجاد اهداف جدید و بالا بردن سطح کیفیت زندگی شخصی و حرفه ای مراجع باشد.

نويسنده نازنين ملك بيكلو

 

مجله‌ی دنیای کوچینگ
2020٫03٫22
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.