ویروس کرونا: چرا در حال‌حاضر، کوچینگ برای حرفه‌ای‌ها و کسب و کارها یک ضرورت است

ویروس کرونا: چرا در حال‌حاضر، کوچینگ برای حرفه‌ای‌ها و کسب و کارها یک ضرورت است؟

پاندمی ، باعث شده بسیاری از ما زندگی کاری خود را مجدداً مورد ارزیابی قرار دهیم. یک کوچ عالی می‌تواند به شما کمک کند تا بر مواردی که بیشترین اهمیت را دارند تمرکز کنید و شما را برای آنچه در آینده اتفاق می‌افتد آماده کند.
بسیاری از ما، در چند ماه گذشته حس کرده‌ایم که زندگی‌مان متوقف شده است. شما ممکن است قصد داشته باشید برای این‌که از این توقفی که به واسطه ویروس کرونا (کووید ۱۹) پیش آمده است به عنوان فرصتی برای یادگیری یک مهارت جدید یا شروع یک پروژه آرمانی خود استفاده کنید. اما در واقع، با تنظیم مجدد برنامه‌ها و اختلالات بی‌پایان به‌وجودآمده، پشت‌سرگذاشتن حتی ابتدایی‌ترین کارها سخت است.

دوره ای را به شما پیشنهاد می کنیم که برای نخستین بار در ایران و منحصرا برایمدیران و صاحبان کسب و کارها طراحی شده است: معرفی دوره کوچینگ برای مدیران

طبیعی است که هرکسی در برهه‌ای از زندگی خود دوره‌ای این‌چنینی را پشت‌سر بگذارد، اما این‌که همه جهان هم‌زمان یک دوره این‌گونه را پشت‌سر می‌گذارد بی‌سابقه است. حتی اگر احساس می‌کنید که می‌توانید زندگی خود را به مسیر درستش برگردانید، ممکن است دیگران در همان مرحله در نقطه‌ای که شما هستید نباشند. این می‌تواند شخص شما و به‌علاوه همکاران و کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد.

آشنایی با سه مهارت کلیدی در کوچینگ، همان نقطهٔ اثر واقعی شما خواهد بود

هیچ راه حل واحدی که برای همگان قابل استفاده باشد وجود ندارد.

کوچینگ حرفه‌ای، راهی عالی برای یافتن شفافیت درونی لازم برای تصمیم‌گیری‌های خوب و حرکت رو به جلو است. برخلاف راهنمایی مستقیم منتورینگ، کوچینگ بازتاب بیشتر و اثر عمیق‌تری دارد. کوچینگ با پرسیدن سؤالات صحیح به افراد کمک می‌کند به توانایی بالقوه خود دسترسی پیدا کرده و پاسخ را در درون خود بیابند. هیچ توصیه جادویی وجود ندارد که در این برهه بی‌سابقه به شخص شما، همکاران و کسب و کارتان کمک کند، اما سؤالات مناسب به شما کمک می‌کند تا درک درستی از آنچه که نیاز دارید پیدا کنید.

چگونه کوچینگ به شما کمک می‌کند؟

در طول پاندمی، یک چالش رایج، کمبود انگیزه عمومی است. استرس اضافی ناشی از تغییر روال روتین و عادی، عدم قطعیت در شرایط کاری آینده شما یا تغییر کامل در اولویت‌ها، می‌تواند انتخاب چالش بعدی شما در این شرایط را سخت کند.
علت دقیق رخوت شخصی شما کاملاً منحصربه‌فرد است. شاید نداشتن رفت‌وآمد صبحگاهی، باعث شده‌است تا پیداکردن آمادگی ذهنی مناسب برای انجام کار برای‌تان دشوارتر شود. اگر فرزندان شما در حال یادگیری از راه دور و در خانه هستند، مطمئناً در روز ساعات کمتری را برای خودتان اختصاص می‌دهید. دفترکار شما در خانه، هر چه‌قدر هم که خوب تنظیم شده باشد، به دلیل عدم وجود مرز مشخص بین زندگی کاری و زندگی شخصی، ممکن است به سادگی، یک محیط با بهره‌وری کمتر باشد.

دانشجویان ما سفر خود را با خواندن این جزوه شروع می‌کنند:

دانلود جزوه‌ی «معرفی کوچینگ» اولین جزوه‌ی دوره‌های تربیت کوچ که مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

دانلود جزوه‌ی معرفی کوچینگ

افراد و تیم‌ها باید به دقت در مورد آنچه برای آن‌ها مفید است فکر کنند.

هیچ راه‌حل واحدی که برای همه قابل استفاده باشد وجود ندارد. شاید شما ندانید که از کجا شروع کنید، یا حتی به طور خاص چه چیزی اشتباه است، اما راهنمایی‌های یک کوچ عالی می‌تواند به شما کمک کند تا لیست انتخاب و راه‌حل‌های خود را کوتاه کنید، آنچه بیشترین اهمیت را دارد، بشناسید، روز خود را تقسیم کنید و پتانسیل‌های درونی خود را آزاد کنید، همراهی با یک کوچ، می‌تواند دست و پنجه نرم‌کردن با دنیای کنونی را راحت‌تر نماید.
اگر کوچ هستید و ابزار کوچینگ گروهی را هنوز در جعبه ابزار خود قرار نداده‌اید، به دوره هنر کوچینگ گروهی حتماً سر بزنید.

چگونه کوچینگ می‌تواند به همکارانتان کمک کند؟

با تماس‌های زوم که جایگزین هر جلسه می‌شود، ممکن است روابط کاری که قبلاً به آنها عادت کرده‌اید به شدت تغییر کرده باشد. با توجه به ماهیت ویدیو کنفرانس، جلسات بایستی رسمیت و ساختار بیشتری داشته باشد، به‌ویژه در گروه‌های بزرگتر. این موضوع برای تیم‌هایی که نیاز به تصمیم‌گیری مشترک دارند، خصوصاً جایی که اعضا باید بر بحث‌ها تسلط یابند دشوارتر است.
از دست‌دادن تعاملات اداری معمول به موارد قبلی افزوده می‌شود. به عنوان مثال نوع مکالمه‌هایی که هنگام تهیه چای در آشپزخانه اتفاق می‌افتاد، اکنون باید برنامه‌ریزی شود. همراه با فشار شخصی منحصربه‌فردی که همه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، همه این‌ها، کار تیمی را دشوارتر می‌کند.
به نظر می‌رسد که نحوه زندگی و کار ما به طرز غیر قابل برگشتی تغییر کرده است.
افراد و تیم‌ها نیاز دارند در مورد آنچه که برای آن‌ها مفید است و آنچه که مفید نیست به دقت فکر کنند و روش‌هایی را برای بازسازی برخی از کارهای گروهی از دست رفته توسعه دهند. درخواست یک همکار یا مدیر ارشد برای ارائه خدمات کوچینگ می‌تواند یکی از راه‌های کمک به ایجاد چنین همکاری باشد. سپس یک کوچ عالی سؤالات مناسبی می‌پرسد تا افراد را گرد هم آورده و تیم‌ها را به ایجاد روش‌های جدیدی که برای آن‌ها مناسب است برانگیزاند.

چگونه کوچینگ می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

هر روز اخطارهای جدیدی درباره وضعیت اقتصاد به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد که نحوه زندگی و کار ما به طرز غیر قابل برگشتی تغییر کرده است و هر کسب و کاری نیاز به یافتن روش‌های جدید دارد. نمونه اولیه آن کافه‌ها و رستوران‌ها است. گزینه تحویل درمحل یا بیرون‌بر، به طرز شتاب‌زده‌ای به رستوران‌هایی که محل نشستن داشتند اضافه شده است.
کوچینگ می‌تواند به صاحبان کسب و کارها کمک کند تا مهم‌ترین کارها را شناسایی کرده و بر روی خواسته‌های (رویاهای) خود متمرکز شوند. یکی از روش‌های نوآورانه کوچینگ در امپریال استفاده از روش ایده‌پردازی گروهی است که توسط آزمایشگاه امپریال برگزار می‌شود. کارآفرینان دانشجوی تازه‌کار، که قبلاً هرگز یکدیگر را ملاقات نکرده‌اند، با یک کوچ گرد هم می‌آیند تا ایده‌های خود را به سطح بعدی برسانند. دانشجویان می‌توانند از این جلسه برای ایجاد شبکه خود، دریافت بازخورد از گروه در مورد ایده‌های تجاری خود، پرسیدن سؤال و ایجاد انگیزه برای یکدیگر استفاده کنند.
به نظر می‌رسد که نحوه زندگی و کار ما به طرز غیر قابل برگشتی تغییر کرده است.

حتما بخوانید:
کوچینگ در محیط کسب‌وکار

ویکتوریا نیچول ، مدیر توسعه کارآفرینی، که بخش Idea Surgeries را هدایت می‌کند، می‌گوید این جلسات، کوچینگ‌های موفقی را در دو سطح فردی و مشارکتی فراهم کرده است. بسیار شگفت‌آور است دیدن دانشجویانی که جلسات را با انگیزه و بینشی که واقعاً به پیشبرد ایده‌های کسب و کار آن‌ها کمک می‌کند ترک می‌کنند.
آینده پر از عدم قطعیت است، با کوچینگ و تمرکز شفاف بر اهداف خود و درک این‌که برای رسیدن به آن اهداف به چه چیزی نیاز دارید، فرصت خارق‌العاده‌ای برای تنظیم مجدد مثبت خوهید داشت.

نویسنده: هاروین
ترجمه: مریم میرصادقی
بازنگری محتوا: الهام مظاهری
منبع:https://www.imperial.ac.uk/business-school/ib-knowledge/entrepreneurship-innovation/coronavirus-why-coaching-essential-businesses-and

اشتراک در دیدگاه‌ها
با خبرم کن
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x