از کوچینگ زندگی چه می‌دانید؟ | اینفوگرافیک

Life Coach | کوچ زندگی
از کوچینگ زندگی چه می‌دانید؟ | اینفوگرافیک
امتیاز 5 از مجموع 7 رأی

روزبه‌روز افراد بیشتری به دنبال کمک یک کوچ زندگی می‌گردند تا آن‌ها را از دالان‌ها و گذرگاه‌های سخت زندگی عبور دهد. درحالی‌که کوچینگ زندگی هنوز رشته نسبتاً جدیدی به شمار می‌رود اما آن‌قدر عمر کرده است تا ما بتوانیم درک درستی در تعیین نقش آن در زندگی افراد برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی‌شان باشیم.

هنگامی‌که شما به آمارهای موجود در کوچینگ زندگی نگاهی می‌اندازید می‌توانید در وهله نخست ببینید که کوچ زندگی درازای هزینه پولی‌ای که از دیگران دریافت می‌کند، کمک و خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌کند.

کوچینگ زندگی | لایف کوچینگمنبع: nationalcoachacademy

چه کسانی از خدمات کوچینگ زندگی بهره‌مند می‌شود؟

زنان

جای تعجب نیست که آمارهای کوچینگ زندگی نشان می‌دهد که دوسوم از افرادی که به‌سوی استفاده از کوچینگ زندگی تمایل پیدا می‌کنند، زنان هستند. این امر احتمالاً به این خاطر رخ می‌دهد که زنان بیشتر از مردان به کمک گرفتن برای حل مشکلاتشان گرایش دارند.

میان‌سالان

یکی دیگر از واقعیت‌ها در این زمینه این است که بیشتر افرادی که از کوچینگ زندگی کمک می‌گیرند در اوایل دهه چهل زندگی خود به سرمی‌برند، شاید این مساله به این خاطر باشد که آن‌ها در حال تجربه بحران میان‌سالی خود هستند. به‌هرحال اگر چنین باشد، بسیاری از ما آن‌قدر حساس هستیم که بخواهیم برای گذر از این تغییرات و احساسات از فرد دیگری کمک بگیریم.

علاقه‌مندان به مدیریت زمان

همیشه به نظر می‌رسد که ما زمان کافی طی روز نداریم و کوچ زندگی می‌تواند به ما کمک کند تا آن‌ها را اولویت‌بندی کنیم و بدانیم که چه وظایفی ضروری و کدام غیرضروری هستند درنتیجه مدیریت زمان خود را افزایش می‌دهیم.

دیگران چگونه به کوچینگ زندگی نگاه می‌کنند؟

بسیاری از ما با فکر کردن به کوچ زندگی به یاد دیدن روانشناس و نشستن روی مبل راحتی مشاوره می‌افتیم درحالی‌که روانشناس دارد از ما سوالاتی درباره احساساتمان می‌پرسد اما همراه شدن با یک کوچ در واقعیت چنین چیزی نیست.

مطابق آمارهای کوچینگ زندگی، قسمت اعظم جلسات کوچینگ زندگی به‌جای حضوری به شکل مجازی یا تلفنی برگزار می‌شوند و این مساله خود به‌تنهایی می‌تواند دلیلی باشد که افراد در این زندگی پرشتاب ترجیح می‌دهند با یک کوچ کار کنند.

کوچ زندگی از روانشناسان مجزا هستند آن‌ها به‌جای آنکه احساسات و عواطف را در زندگی شما در نظر بگیرند بیشتر به دنبال اهداف شما در زندگی هستند و اینکه شما در مسیر درستی برای رسیدن به آن‌ها قرار داشته باشید.

آمارهای مربوط به کوچ زندگی حاکی از آن است که دوسوم افرادی که با کوچ‌ها کار می‌کنند نسبت به‌پیش از جلسات کوچینگ خود از آگاهی بیشتری نسبت به خود برخوردار می‌شوند و این شاید بهترین خروجی باشد که می‌توانید از یک جلسه کوچینگ به دست آورید.

شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که خود به یک کوچ حرفه‌ای تبدیل شوید، در این صورت این مقاله ما را از دست ندهید: چگونه یک کوچ حرفه‌ای شوید؟

www.streetdirectory.com

دانلود جزوه‌ی «معرفی کوچینگ» یکی از ۱۶ جزوه‌ی دوره‌ی سطح ۱ که مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی می‌باشد.

مطالعه‌ی این مقاله‌ها نیز به شما پیشنهاد می شود:

ده پرسش و پاسخ درباره کوچ اجرایی... گاهی در دوره‌های کاری یک مدیر موقعیتی به وجود آید که استخدام یک کوچ اجرایی مورد توجه قرار می‌گیرد. من خودم کوچ بوده‌ام، برای بقیه کوچینگ انجام داده‌ام...
تفاوت‌های میان کوچینگ و مشاوره چیست؟... این روزها مشاوره گرفتن و رفتن به روان‌شناس برای افرادی که با مشکلات روانی،  احساسی، کاری یا خانوادگی روبه‌رو هستند، به امری رایج و عادی تبدیل شده است ...
مصاحبه با آقای تیمور میری | قسمت سوم: آنچه در جلسا... مصاحبه با آقای تیمور میری مدیر آکادمی کوچینگ فارسی زبانان (FCA) و همچنین از بنیانگذاران و کادر رهبری انجمن بین المللی کوچینگ برای فارسی زبان‌ها FCCI ت...
کوچ‌ها و مدرسین تیم اجرایی FCA درباره تصمیم‌های سا... افراد زیادی دغدغه تصمیم‌های سال نو را دارند اما مطابق آمار فقط ۸ درصد از این افراد به آن‌ها وفادار می‌مانند. از همین رو شاید برای شما هم این پرسش پیش ...

ارسال دیدگاه

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of

درباره‌ی آکادمی کوچینگ

در سال ۱۳۹۲ آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان برای افرادی که تمایل داشتند یک کوچ حرفه ای شوند یا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند، ایجاد شد. هدف آکادمی پرورش کوچ‌های حرفه‌ای طبق استانداردهای بین المللی برای بازار کار است.[بیشتر بخوانید]

تماس با آکادمی کوچینگ

تلـــــفن: | ۹۱۰۷۰۲۲۲۹۰(۹۸)+ |
ایــمیــل: | info@icoachtraining.com |
مکـاتبـات: | suite 17, Birley Lodge, no 63 Acacia
Road,London NW8 6BJ.UK |

عضویت در خبرنامه

از آخرین دوره‌ها، اخبار و تخفیف‌ها آگاه شوید.

لطفا صبر کنید ...

سپاس از همراهی شما :)

© ۱۳۹۷ | تمام حقوق این سایت متعلق به آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان به سرپرستی تیمور میری می باشد.